Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja psy-logi:Aivoista se johtuu, aivot muistavat kaiken mitä olet juonut. Kaljankittauskertoja kertynyt tarpeeksi, muistijälki siitä vahvistunut ja nyt maistuu.
Alkuperäinen kirjoittaja Keittiönoita:- raskaus
- aivokasvain
- vanheneminen
Alkuperäinen kirjoittaja r u u s a:Alkuperäinen kirjoittaja psy-logi:Aivoista se johtuu, aivot muistavat kaiken mitä olet juonut. Kaljankittauskertoja kertynyt tarpeeksi, muistijälki siitä vahvistunut ja nyt maistuu.
Ja toi pätee myös ruokiin?
Alkuperäinen kirjoittaja r u u s a:No ei, kai se vaan johtuu siitä että tottuu makuun ja sitten se alkaakin maistua hyvältä.
Alkuperäinen kirjoittaja psy-logi:Alkuperäinen kirjoittaja r u u s a:Alkuperäinen kirjoittaja psy-logi:Aivoista se johtuu, aivot muistavat kaiken mitä olet juonut. Kaljankittauskertoja kertynyt tarpeeksi, muistijälki siitä vahvistunut ja nyt maistuu.
Ja toi pätee myös ruokiin?
Tietyssä mielessä näin. Aivojen ns. hypotalaaminen säätely, joka säätelee ns. orgaanisia motiiveja(esim.nälkä) menee kyllä helposti sekaisin(voi olla osasyy lihavuuteen tai anoreksiaan).
Alkuperäinen kirjoittaja psy-logi:Alkuperäinen kirjoittaja psy-logi:Alkuperäinen kirjoittaja r u u s a:Alkuperäinen kirjoittaja psy-logi:Aivoista se johtuu, aivot muistavat kaiken mitä olet juonut. Kaljankittauskertoja kertynyt tarpeeksi, muistijälki siitä vahvistunut ja nyt maistuu.
Ja toi pätee myös ruokiin?
Tietyssä mielessä näin. Aivojen ns. hypotalaaminen säätely, joka säätelee ns. orgaanisia motiiveja(esim.nälkä) menee kyllä helposti sekaisin(voi olla osasyy lihavuuteen tai anoreksiaan).
Mistä ihmeestä tuo hymiö tuli?