Ei jaksa

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Minni
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
M

Minni

Vieras
Tämän painon kanssa! Paino ei laske mihinkään vaikka lasken kalorit tarkasti ja syön terveellisesti. Äsken sitten vaa'an lukemiin tuskastuneena ( laihdutusta takana 3 kk )sorruin syömään NELJÄ leipäviipaletta, joissa päällä juustoa, makkaraa, tomaattia, kurkkua ja sipulia :( Tuli sitten vedettyä aika reippaasti kaloreita ja vielä tähän kellonaikaan :'( Ja vielä jonkin verran olutta tuossa alkuillasta :headwall:
 
Siis ootko oikeesti lihava vai? Kyllä se paino laskee,jos on ihan oikeesti jotain tiputettavaa! Ja älä sinä huoli neljästä leipäpalasta, olisit voinut syödä pitsaa ja karkkia mutta etpä syönyt!!!
 
No nyt se putoo, ku kerran kuussa horjahtaa "normaalille" radalle. Ei huomenna, mut jatkossa aineenvaihdunta vaan saa lisäpotkua:)

Ellei sit(jos oikeesti oot syöny terveellisesti)ni kandee tutkituttaa kilpparin toiminta.
 
Ei sillä ole väliä mihin aikaan syö vaan sillä minkä verran syö ylipäätänsä kulutukseen nähden. Ja välillä pitää pitää herkuttelupäiviäkin. :) Lisää liikuntaa ja syö mitä haluat, kunhan syöt vähemmän kuin kulutat, mutta ei liian vähän.
 

Yhteistyössä