cerazetesta

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja ehkä vähän huolissaan
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
E

ehkä vähän huolissaan

Vieras
Onko kellään kokemusta ko. pillereistä? Jäikö teillä menkat kokonaan pois? Alotin ne joulukuussa ja alkuun oli vuotoo 4päivää, sit oli kuukauden tauko, alko vuoto taas, sit meni pari kuukautta ettei ollu mitään, sit tuli kahen viikoin välein vuotoo ja nyt ei oo tullu kolmeen kuukauteen mitään?
 
Alkuun oli pari kuukautta tuhruttelua, sitten menkat jäi moneksi kuukaudeksi pois. Olisko mennyt jopa puolisen vuotta ilman vuotoja. Mutta sitten alkoi tulla "menkat" 2 viikon välein ja vuoto kesti aina 2-4 päivää. Noita vuotoja katselin pari kuukautta, kunnes jätettiin ehkäisy pois toisen lapsen toivossa.
 
Mulla ainakin jäi menkat kokonaan pois, vuoden päivät ehti olla vuotamatta. Sitten jätettiin pillerit pois ja samantien tulin raskaaks :) Mulla ei haittavaikutuksia juurikaan ollut, päinvastoin liikakilot mitkä oli tullu e-pillereillä lähti tuolla pillereitten vaihdolla pois, eli laihduin jonkin verran. Suosittelen tuota merkkiä, toimi mulla!
 

Yhteistyössä