Joo ja vihervassuthan ne varoitteli sillon kymmenisen vuotta sitten, että siitä ei hyvä seuraa jos ja kun tänne otetaan kaikenmaailman tulijat. Päivi Nerg sanoi, että kaikkien tulijoiden taustat tunnetaan. Hah! Nyt sitten aletaan nähdä jo ihan kunnolla, kannattiko pitää rajoja huolettomasti auki.
Ei saada edes pahimpia ulkomailta tulleita rikollisia karkotettua. Eikä tarvii tulla sanomaan, että mutku Jaffaki karkotettiin. Niin, ei taida paljon muita olla karkotettukaan, ihan sama miten hirveitä rikoksia ne tehtailee.
Ja tottakai tehtailevat, kun kaikkihan sen tietää, ettei Suomessa mitään oikeita rangaistuksia saa. Ja jos nyt joutuu pari vuotta linnassa istumaankin, on siellä olot kuin hotellissa. Suomalaiset vanhukset kuolee nälkään ja janoon ja ties mihin pahoinpitelyihin näissä ns. hoivakodeissa. Tarkoituksella näännytetään niin ettei anneta ravintoa eikä nesteytystä. Tappaakohan ne hoitajat omatkin äitinsä ja mummonsa samalla tavalla?
Ulkomailta tänne väkisin tulleita rikollisia sen sijaan hyysätään ja paapotaan. Ettei niille vaan tulisi paha mieli!