Asiantuntijoiden mielestä suihkussa käyminen pitää rajoittaa yhteen tai korkeintaan kahteen kertaan viikossa ja silloinkin hyvin lyhyet suihkuttelut

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
nyky ihmiset läträä suihkun kanssa kaksi kertaa päivässä. se on ihan turhaa. kerta nyt viikossa on liian vähän kuitenkin. olisko joka toinen päivä kerran päivässä hyvä. ne jotka tekee likaista työtä, niin kyllä heidän pitää saada se kerran päivässä kuitenkin käydä.
 
Jopa kolmasosa sähkönkulutuksesta voi mennä veden lämmittämiseen. Eli se puolen tunnin suihku ei kannata, mutta ei siitäkään mitään tule ellei peseydy kunnolla päivittäin. Itse en ainakaan halua haista hielle tai olla rasvaisilla hiuksilla päiviä.

Tää onkin hauska.

Ku mä tosiaan käyn noin kuusi kertaa viikossa suihkussa (tai pesulla) mutta yhteensä se tarkoittaa korkeintaan puolta tuntia suihkun alla. Viidessä minuutissa pesee varsin hienosti itsensä ja laittaa hoitoainettakin kun tarvis.
 

Yhteistyössä