V
vierailija
Vieras
Kohta 60 vuotiaat aloittavat yliopistoissa ja uudelleenkouluttautuvat lääkäreiksi sillä onhan heillä vielä 10 vuotta työuraa jäljellä.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Kohta 60 vuotiaat aloittavat yliopistoissa ja uudelleenkouluttautuvat lääkäreiksi sillä onhan heillä vielä 10 vuotta työuraa jäljellä.
Seiskavitonen opiskelijaneito.Eikös siellä jo opiskele 70 v. nainen asuen opiskelija-asunnossa. Hänestä on ketju tällä palstalla.
Sinun neuvoilla voi pyyhkiä pirtin pöytää, jos ei omista sitä kuuluisaa kissaa.Töistä voi jäädä pois vaikka kuinka nuorena kunhan osakesalkku tuottaa riittävän osinkovirran.
Kohta 60 vuotiaat aloittavat yliopistoissa ja uudelleenkouluttautuvat lääkäreiksi sillä onhan heillä vielä 10 vuotta työuraa jäljellä.
Kuulostaa hyvältä suunnitelmalta.Kannattaisi sit suht. nopeasti opiskella, että ehtii valmistua ennen tuota 70 v. eläkeikää ja nauttia palkkaeduista muutaman vuoden.
Toisaalta voi sitten jatkaa työuraa helposti ja leikitellen vielä 10 v. ja jäädä 80 v. eläkkeelle ja siitä sitten hautaan kaatuen ellei kuolla kupsahda työuraa tehden aiemmin.
Minäkin jo laitoin idean muhimaan mietintämyssyyni.Kuulostaa hyvältä suunnitelmalta.
Minäkin jo laitoin idean muhimaan mietintämyssyyni.
Kävin asioilla ja sitten ruokakaupassa.
Katsoin kotona ostoskuitin yhtä ostosta. Kassissani ei ollut mini-kebabia.
En ole koskaan sitä ostanut. Hetken miettimisen jälkeen hokasin, että olen näppäillyt paistohyllyllä väärän tuotteen koodin.
Aamun lööpit ovat taas täynnä terveysvinkkejä ja varoituksia.
Joten ehkä kannattaa sittenkin vielä miettiä mikä minusta tulee myöhemmin.
Ehkä alan ihmisoikeustaistelijaksi ainakin tällä palstalla. Naisten asema tällä palstalla on surkeissa nirunarukengissä. Sain innostusta asiaan klo 12 katsoessani BBC:lta Nobel-rauhanpalkinnon julistusta. Itkin ilosta kyyneleet vuolaasti valuen.
Eiku siellä ei nuorisoa ole.Se onkin vähän kevyempää hommaa
Kunnat ovat vaieneet pitkään niiden maksamattomista elatusmaksuista.