apua kaipaava

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja ihastunut
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
I

ihastunut

Vieras
mul on tällänen tilanne : olen ihastunut mieheni kaveriin,tämän kaveri meni 3viikkoo sitten naimisiin...itse elän onnelisessa suhteessa ja lapsia on myös... :/
 
noita ihastuksia on mullekkin tapahtunut MONTA, olen myös avioliitossa ja on lapsia. Mutta kun oon yrittänyt kovasti unohtaa ihastukseni, kiinnitänyt ajatukseni muualle ja ajatellut ja punninnut asioita, oon pystynyt unohtamaan ihastukseni. Avioliittoa ei kannata vaarantaa ihastuksen takia, kun on vielä lapsiakin!
Ihastuksia tulee ja menee mutta se rakas puoliso pysyy siinä rinnalla :) Tottakai kun on pitkään avioliitossa ollut, se ensihuuma on ehkä kadonnut jms. ja ihastus saattaa näyttää niiiin ihanalta ja erillaiselta jms. ja saattaa kuulla häneltä kauniita sanoja ja kehuja jotka hivelee itsetuntoa. mutta se arki tulee aina!
Tsemppiä sulle! :)
 
Ihastukset pitää jättää juuri ihastukseksi. Ei se ole totta, vaan fiktiota, pura ne tunteet mielummin mieheesi.
Miehesi veli ei taatusti ole sinusta kiinnostunut...hän on mennyt naimisiin...haluat vain sitä mitä et voi saada
 

Yhteistyössä