Appivanhemmista

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vieras
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Ja olen edelleen vieras ap. Täällä kun meitä vieraita riittää =)
Juttelin tänään asiasta miehelle. Sanoin, että tämä ei ole kivaa mulle eikä hänen vanhemmilleenkaan ja tuskin hänellekään. Sovimme, että viimeistään kesällä asia saa tulla ilmi mutta varovasti. Sillee vähitellen. Me ei siis kovin paljoa olla miehen vanhempien kanssa tekemisissä koska useammin tapaamme meillä kuin heillä. Saa nähdä sitten miten he asian ottavat.
Miehen vanhemmille kuulemma on tärkeämpää koulutus ym kuin rakkaus. Eli siis vaimon pitäisi olla rikas,koulutettu ym ym mutta rakkaudesta ei väliä. Mun mies taas on toista mieltä. Hänellä on ollut rikas tyttöystävä, kouluja käynyt jne mutta niistä jutuista ei mitään tullut.
 
Alkuperäinen kirjoittaja NeitiNasu:
Ei hyvää päivää, mua mies olis jäänyt entiseksi mieheksi välittömästi jos olisi vaatinut mua pitämään lapseni salassa. :|

Miksi heti ajatellaan, että ero on paras vaihtoehto. Eikö voisi ensin katsoa suhdetta pidemmälle? Keskustella,keskustella ja keskustella?

 

Yhteistyössä