ÄP:n kestovaippojen arvo? Paljon maksaisit?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja kesto
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
EN käsitä miksi ä-pakkausen tavaroita kaupitellaan.. Saati, että niillä yritetään saada voittoa mahdollisimman paljon.. huh huh!
miksei voi antaa tarvitsevalle kun ei ole itsekään niistä mitään maksanut!
 
4 euroa maksaisin.

Miksei äitiyspakkauksen vaatteita saisi kaupitella? Eikö saisi kaupitella myöskään 50 euron synttärilahjapaitaa, koska siitä ei ole itse maksanut?
 
[QUOTE="pöh";24273675]en maksaisi mitään enkä mitään pyytäiskään, ilmatteeks kuitenki ne saanu...[/QUOTE]

Juu, ilmatteeks on saanut, mutta pakkauksen tilalle olisi voinut valita 140e. Minusta kukin myyköön millä hinnalla haluaa, ei niitä ole pakko ostaa. :)
 
Niin,miksei saisi kaupata? jotka eivät ota pakkausta saavat korvauksen rahana..tällöinhän saat rahaa semmoiseen mitä tarvit,eikä mitään turhanpäiväsiä kestoja millä ei tee mitään!kiertoon vaan ja saaduilla rahoilla voi ostaa vaikka hellemekon lapselle,jota oikeasti tarvit :)
 
[QUOTE="pöh";24273716]eiköhän lahjapaita oo vähä eri asia ku äp: tavarat, ja jos rahaa haluu ni miksei sitä pakkausta sit rahana ottanu[/QUOTE]

:D nyt on kyse pelkästään KESTOVAIPOISTA,ei koko pakkauksen myynnistä! Toki sen karmeen toppapuvunki vois myydä myös,mutta venykööt kaapissa varapukuna.
 

Yhteistyössä