V
vieras
Vieras
Alkuperäinen kirjoittaja Pikku Mii:Alkuperäinen kirjoittaja .:Alkuperäinen kirjoittaja Pikku Mii:Ja mä mietin et kuoliko lapsen äitikin vai oliko sen kaveri ja äiti jäi eloon.. Eikä tää asia mulle kuulu, mutta pyörii mielessä.. :'(
Kolarissa kuoli vauvan lisäksi -57 syntynyt nainen, -84 on sairaalassa. Menehtynyt oli vauvan isoäiti.
Onko tietoa vai oletuksia? Jos on näin niin ei voi muuta kuin toivoa äidille toipumista hyvässä sairaalassa, osaavaa ja empaattista henkilökuntaa ympärille. Ja että nainen saisi kaiken mahdollisen tuen itselleen, eikä jäisi yksin. Sekä paljon paljon voimia.. Tottakai toivon sitä jokatapauksessa..
Kamala ajatellakin et tollasta sattuis omalle kohdalle. Tänäänkin kun 11kk neiti heräs huonosti nukutun yön jälkeen 05.30, ei sitä osannut kuin halata lujasti ja kiittää jopa tästäkin aamusta.
Nämä syntymävuodet on kyllä uutisissa ilmoitettu. Nainen 1957 kuollut, ja joulukuussa 2009 syntynyt vauva. 1984 syntynyt nainen toimitettu sairaalaan.
päätteleehän tuon nyt herranen aika vaikka aivoilla. monella 53 vuotiaalla on 6kk ikäinen vauva? Eiköhän ole 99,9% todennäköisempää, että tämä eloonjäänyt 84 syntynyt on ollut vauvan äiti.