No onpas nyt ikävästi taas vääristelty. Luit varmasti vastaukseni ja sait selvää, että oli vitsi.Lispetin jutut ovat puutaheinää. Männä viikolla hän kirjoitti ettivät hänen lapset käy rahvaan lukiota.
Jo edesmennyt urheilijaveljeni aina sanoi, että pärjään elämässäni. Hän kerran neuvoi, ettei kannata sotkeentua lillukanvarsiin. Sisu ja tahdonvoima ovat olleet vahvuuteni. Osaan ennakoida tilanteita. amyös suojelusenkelini on tullut hätiin, kun olen joutunut kiipeliin ja hankaliin tilanteisiin.
Eilen kauppakassajonossa edessäni oli invasähkötuolilla liikkuva nuorehko mies.
Jäin miettimään mitä hänelle on joskus sattunut.
Maailmassa on paljon ihmisiä, jotka eivät voi puolustaa itseään.
Kun lapset lentävät maailmalle, jäävät jälkeen tyhjä syli ja kiitollisuus.
Voin vain rukoilla ja luottaa kanssaihmisten hyvyyteen.
Tämä palsta on surullisen raadollinen eikä täältä saa hyviä ja elämää kantavia neuvoja.
Ammattiauttajat väsyvät. Sen huomasin taas Yle aamu-lohtukeskustelusta.
Minulla ei aikoinaan ollut varaa jäädä tuleen makaamaan. Löysin lohtua vertaisryhmistä. Nykyään huumeet ovat kasvava ongelma. Jopa 8-vuotiaat ovat kuumekauppiaita koulujen pihoilla. Voi äiti- ja isäparat miten teillä on iso huoli lapsistanne. Pitää vain jatkaa taistelua pahuutta vastaan.
Lopettakaa NHL-pelaajaunelmointi, ja haaveilkaa sen sijaan päihteettömistä nuorista ja aikuisista.
Kirjoitan nämä asiat kokemuksen vahvalla rintaäänellä. Sekä, ymmärrän lapsia ja heidän käytöstä - sekä kiusaajien, että kiusattujen.
Tiedätkö, että se miten paljon rukoilet, ei auta kiusattuja hhtään mitenkään. Tässä ei nyt rukoilut auta. Lapsi on hädässä ja keunoja on monia. Vanhemman täytyy ottaa vastuu lapsestasn ja suojella tätä kaikin keinoin!