Äippälomalla työpaikalle useinkin, vai ei koskaan?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Ulla utelias
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
U

Ulla utelias

Vieras
Jos olet äitiyslomalla tai hoitovapaalla käytkö työpaikallasi näyttäytymässä vauvan/lapsen kanssa useinkin. Vai käytkö ollenkaan? Ja pitäiskiö mielestäsi pitää "suhteita" työpaikkaan yllä myös äitiysloman aikana vai saako olla kotona rauhassa ja unohtaa kokonaan työt ja työtoverit+
 
Alkuperäinen kirjoittaja Riivinrauta:
No mun oli vähän pakko =)
Mä olen siis kaupassa töissä ja olihan mun pakko ruokaa perheelle hakea =)

Sama homma, muutaman kerran viikkoon tuli työpaikalla käytyä. Ja ihan kiva oli käydäkin mukavia työkavereita näkemässä. Normaaleilla vuosilomilla en työpaikalla näyttäydy, koska sillon menee lomafiilis kun sitä liian tunnollisena kattoo, et tuo on väärin ja tuo ja tuo, mutta ä-lomalle kun lähti, oli kuitenkin vuosi lomaa edessä eikä vähempää voinut kiinnostaa miten mikäkin tavara hyllyssä oli.
 
Mun mielestä kannattaa käydä välillä näyttäytymässä. Muistavat sitten palkankorotuksienkin aikaan. :whistle: Ja ihan kiva oli jonkun kerran käydä tapaamassa työkavereita kun oli työpaikalla jotain illallisia tms. Siis ihan ilman vauvaa sillon.
 

Yhteistyössä