[QUOTE="vieras";26560277]Miten veden lämmitys, onko oma boileri, missä maksatte sitten sähkölaskussa enemmän? Maksatteko sitten kuitenkin kulutuksen mukaan, missä tulee tasauslasku jossain välissä?
Jos tuo on asuntoyhtiön asunnon könttäsumma, se tarkoittanee, että siitä vedestä maksetaan yhtiövastikkeen sisällä kuitenkin. Hallitus ei ole ajantasalla tai sitten siellä on mukana henkilöitä, jotka katsovat tuon olevan itselle edullisin vaihtoehto.[/QUOTE]
En tiiä boilerista, mutta käyttösähkölasku n.90 e kuussa, lämmitys kuuluu vuokraan. Maksetaan kuussa 15 euroa vesimaksua vuokran yhteydessä (oma päätös, ei mikään könttäsumma) + ny tuli 60 e tasauslaksu 6 kk:n ajalta. Ikinä ei oo tullu maksimaalisia tasauslaskuja koko viiden vuoden aikana mitä tässä vuokralla ollaan oleiltu.