toivon sinulle paljon jaksamisia ja yritän täältä kaukaa lähettää voimia sinulle. sinulla on paljon kestämistä nyt ja kyllä uskon että selviät.
olet voimakas ihminen kun olet noin pitkälle selvinnyt ja tiedostanut ongelmasi.
:hug: valoa elämääsi ja hyvää kesää.
\
Meillä oppi kääntymään takaisin selälleen joskus 6,5 kk iässä mutta ilmeisesti säikähti kun oli asento muuttunut ja ei unissaan vissiin hoksannut kääntyä takaisin.
\
Ja joistakin paistaa taas ylimielisyys ja kuvitelma olevansa parempi ihminen.. säälittävää.
Ja kyllä Suomessa tavallinen maito varmasti on lehmän maitoa.. vai onko ravintolassa vaihtoehtona kahvin sekaan rintamaito..? :whistle:
Kannattaisi vaihtaa varmaan nimimerkkiä, viisautta jutuissa...
\
\
Edelleen totean että oikea ilmaisu on "ei normaalia", mutta joo, aika outoa joiltain osin.. siinä vaiheessa kun lapsi osaa kävellä sinne rinnan luokse ja pyytää sitä, niin ei enää kiitos.
Näkihän siinä dokumentissa miten hämmentyneitä ne miehetkin oli, eikä ihme.
Ja nykyäänhän...
Meillä tyttö oppi 4,5 kk iässä kääntymään ja 7,5 kk iässä teki samaa eli heräsi öisin muutamaan otteeseen mahallaan hölmistyneen näköisenä itkemään.. muutama yö meni noin ja enää ei ole heräillyt.. nyt 8,5 kk ja viime yönä nukkui tietoisesti ensi kerran mahalleen vähän aikaa. :)
No lainasin yhdeltä kirjoittajalta sanan, mutta oikea on "ei normaalia".. kyllä se imetys pitäisi lopettaa viimeistään reilun vuoden ikäisenä.. ja tämä on sitten minun mielipiteeni!
Mutta jos joku haluaa imettää 10 -vuotiasta, ei se ole minulta pois, voin korkeintaan pyörittää päätäni ja todeta...
Miten muu ruokailu? Meillä alettiin myös heräämään ja muutettiin siten että päivällisenä kasvissose ja sitten vielä iltapuuro, niin taas nukutaan hyvin. =)
\
Joo, kyllä se on aika rivoa kun lapsi on 4 -vuotias tai 2 -vuotiaskin.. :whistle:
Siitähän tässä dokumentissa oli kyse, lapsien iästä, ei julkisesta imetyksestä tai luonnollisuudesta niinkään.. :)
Minusta on ihan ok imettää julkisesti koska se on luonnollista, mutta niin kauan kun on...
onko vilja-raskaustestissä viivanpaikkaa? testasin sillä siihen tuli kaks viivaa.. kontrolliviiva tumma ja paksu.. ja viereen aivan vaalea ja todella ohut viiva.. onko kellään kokemuksia?? kiitos vastauksista..
Hei pakko kommentoida asiaa eli meillä kun vauva syntyi ei päälle edes mahtuneet ne 50 cm...56 oli siinä ja siinä ja 60 alko oleen jo mukava eli ei oikeesti kannata hommata kovin pieniä vaatteita.
Vauva painoi syntyessään 3800g ja 51.5 cm pitkä eli ei ihan mikään hirmuinen jätti mutta kuitenkin...