V
vierailija
Vieras
Ihan omana itsenäni olen aina liikkeellä, kiusaaja. Mutta mietin vielä, sieltä ei ehkä ehdi kotiin ajoissa kun junalla lähtee kulkemaan poies.Kannattaa mennä sinne omana itsenään että niin.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Ihan omana itsenäni olen aina liikkeellä, kiusaaja. Mutta mietin vielä, sieltä ei ehkä ehdi kotiin ajoissa kun junalla lähtee kulkemaan poies.Kannattaa mennä sinne omana itsenään että niin.
Tylsiä nää K fani kuspojen tarinoinnit.Ihan omana itsenäni olen aina liikkeellä, kiusaaja. Mutta mietin vielä, sieltä ei ehkä ehdi kotiin ajoissa kun junalla lähtee kulkemaan poies.
Päivääkään en ole elämässäni nostanut tukia, kiusaaja.Ole hiljaa pummi.
NoPäivääkään en ole elämässäni nostanut tukia, kiusaaja.
Tää ei ole ainakaan minun kekätossarin kirjoitus sitten.Päivääkään en ole elämässäni nostanut tukia, kiusaaja.
Joo tiedetään kyllä että olet pummi.No
Tää ei ole ainakaan minun kekätossarin kirjoitus sitten.
Oli Ruisrockissakin muita esiintyjiä samaan aikaan Joksujen kanssa samalla slotilla. Rantalavalla oli Stormzy ja jollain pienemmällä lavalla Arppa. Täällähän joku jankkasi että kaikki menevät katsomaan Arppaa ja Telttalava jää lähes tyhjäksi.En tiedä miksi pitää verrata JO ja K katsojien määrää aivan eri festareilla ja aivan eri teltassa mutta itse olin Ruisrockissa teltassa aivan takana ja siellä oli tilaa ja väljää mutta olihan se teltta silti täysi. Edessä ollaan tiiviimmin mutta takana oli tilaa tanssia kunnolla. Mun seuralainen oli niin puhki että makoili maassa väsyneenä eikä todellakaan kukaan kompastunut häneen. JO aloitti klo 22.45 ja muiden lavojen viimeiset lopetti klo 23.00. Osa valui telttaan, koska se oli siinä uloskäynnin vieressä.
Paaspapissa K oli lavansa viimeinen esiintyjä mutta muilla lavoilla oli esiintyjiä täsmälleen samaan aikaan (taisi olla 13 muuta esityistä samaan aikaan. Ihan sama oliko takana yhtä väljää kuin JO:lla, sillä kun muilla lavoilla on esityksiä noin paljon, on hienoa että suomalaista tullaan kuuntelmaan noin isoin joukoin.
Juu ja Joksuthan oli ihan äimän käkenä kun teltta oli käytännössä aivan täynnä ja jengi hyvin mukana. Bojanin paras konserttikokemus ehkä ever, sanoi muistaakseni. Totta kai kun oma rakas katsomassa lavan vierelläOli Ruisrockissakin muita esiintyjiä samaan aikaan Joksujen kanssa samalla slotilla. Rantalavalla oli Stormzy ja jollain pienemmällä lavalla Arppa. Täällähän joku jankkasi että kaikki menevät katsomaan Arppaa ja Telttalava jää lähes tyhjäksi.
No tämä on lopulta muutenkin ihan typerä vertailu, kun puhutaan kahdesta eri luokan artistista. Miten sä jaksat näitä jankata.En tiedä miksi pitää verrata JO ja K katsojien määrää aivan eri festareilla ja aivan eri teltassa mutta itse olin Ruisrockissa teltassa aivan takana ja siellä oli tilaa ja väljää mutta olihan se teltta silti täysi. Edessä ollaan tiiviimmin mutta takana oli tilaa tanssia kunnolla. Mun seuralainen oli niin puhki että makoili maassa väsyneenä eikä todellakaan kukaan kompastunut häneen. JO aloitti klo 22.45 ja muiden lavojen viimeiset lopetti klo 23.00. Osa valui telttaan, koska se oli siinä uloskäynnin vieressä.
Paaspapissa K oli lavansa viimeinen esiintyjä mutta muilla lavoilla oli esiintyjiä täsmälleen samaan aikaan (taisi olla 13 muuta esityistä samaan aikaan. Ihan sama oliko takana yhtä väljää kuin JO:lla, sillä kun muilla lavoilla on esityksiä noin paljon, on hienoa että suomalaista tullaan kuuntelmaan noin isoin joukoin.
Jep, saa vaan taas kunnon mummojankkauksen aikaiseksi.No tämä on lopulta muutenkin ihan typerä vertailu, kun puhutaan kahdesta eri luokan artistista. Miten sä jaksat näitä jankata.
K fanin luokat, dingeli dong.No tämä on lopulta muutenkin ihan typerä vertailu, kun puhutaan kahdesta eri luokan artistista. Miten sä jaksat näitä jankata.
Oli Ruisrockissakin muita esiintyjiä samaan aikaan Joksujen kanssa samalla slotilla. Rantalavalla oli Stormzy ja jollain pienemmällä lavalla Arppa. Täällähän joku jankkasi että kaikki menevät katsomaan Arppaa ja Telttalava jää lähes tyhjäksi.
Juu ja Joksuthan oli ihan äimän käkenä kun teltta oli käytännössä aivan täynnä ja jengi hyvin mukana. Bojanin paras konserttikokemus ehkä ever, sanoi muistaakseni. Totta kai kun oma rakas katsomassa lavan vierellä![]()
123 ja mummelin peukkusydändiesel lähtee taas käyntiinNo tämä on lopulta muutenkin ihan typerä vertailu, kun puhutaan kahdesta eri luokan artistista. Miten sä jaksat näitä jankata.
Ja seuraavaksi rähisee kuinka on omana itsenään typerykset pölöt123 ja mummelin peukkusydändiesel lähtee taas käyntiin![]()
Taitaa mennä hiukan nämä tunnistelut nyt pieleen taasen.Ja seuraavaksi rähisee kuinka on omana itsenään typerykset pölöt![]()
Minä kekätossari olen omana itsenäni täällä, pölö.Ja seuraavaksi rähisee kuinka on omana itsenään typerykset pölöt![]()
Höpön löpöä, typerä matkija, painu kuuseen.Minä kekätossari olen omana itsenäni täällä, pölö.
Miksi olet menossa Sambiaan?Ihan omana itsenäni olen aina liikkeellä, kiusaaja. Mutta mietin vielä, sieltä ei ehkä ehdi kotiin ajoissa kun junalla lähtee kulkemaan poies.
No mietipä sitä.Mikä muuten on pölö?
Trolli, pölkky.Miksi olet menossa Sambiaan?