V
vierailija
Vieras
Niin sanoin, mutta en saanut päätöstä valmiiksi iltapäivään mennessä. Tod.näk. ostan Magnesium Strong In -voiteen, katson vielä mitä muita voiteita on. Voide on helpompi levittää kuin suihke. Sen takia voide houkuttelee enemmän.Hyvä. Sanoit meneväsi apteekkiin perjantainaMutta pääasia että käyt siellä. Kosteusvoidetta kasvoille vai vartalolle? Käytkö yliopiston apteekissa ? Vai muussa. Ostin minäkin omenoita ja mandariinejä tänään. Tule tänne, on yksinäistä
![]()
En ole vielä varma mikä melatoniini sopisi parhaiten ja voiko niitä puolittaa. Esim. voisin ottaa 1,9 mg, jos siinä on jakouurre. Joskus saatan saada helpommin unta ja pärjätä puolikkaalla, joskus vaikeampaa ja kokonainen voisi olla hyvä.
Tarvitsen vartalovoidetta. Minulla oli aiemmin Humektan-tuubi, mutta se on tyhjä nyt. Se kävi hyvin sekä naamalle että vartalolle. Minulla on kaksi erilaista, vajaata naamavoidetta, Bellavita ja Sebamed geeli. Toinen on paksumpi ja toinen ohut ja rasvaton kesävoide.
Saatan käydä tuossa lähimmässä apteekissa. Se taitaa olla yliopiston apteekki.