Miksi mediat lietsovat susivihaa?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailijakui
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Media lietsoo susivihaa ja karhuvihaa siksi, että ihmiset saataisiin kanavoimaan oikeutettu haittamaahanmuuttovihansa jonnekin vaarattomampiin kohteisiin kuin maanpetturipoliitikkoihin ja turvapaikkakeinottelijoihin!
 
Pitikö tähänkin vetää maahanmuutto? Voi elämä! :poop: :mad:

No susi on aika pelottava otus. Se video oli aika hurja, missä ne sudet kävivät sen jämtin kimppuun Ruotsissa. Ei mikään ihme, että ihmisiä pelottaa.

Ja metsästäjät toki ottavat oman riskinsä, kun päästävät tietoisesti omat koiransa hirvijahtiin susialueelle. Koirille on myös kehitetty erilaisia susivaljaita, missä on piikkejä yms. jotka auttavat vähän koiria puolustautumaan susien hyökkäyksiltä.
Se nyt vaan on tosi kurja juttu, että noita tapauksia sattuu :(
 
Susi ei todellakaan ole mikään ihmiselle vaarallinen ja pelottava otus, vaikka petoeläimenä joskus tappaakin sukulaiseläimiään KOIRIA!

Sen sijaan vanhan sanonnankin mukaan ihminen on ihmiselle susi, ja mamut ovat lähtöisin hyvin väkivaltaisista islamilaisista kulttuureista.
 
Ihan vaan koska ollaan niin vieraannuttu luonnosta.

Kaikki ollaan osa luontoa, mutta jotenkin on onnistuttu irrottautumaan lähiöihin niin että kaikki mikä on vähemmän puistoista aluetta on "hurjaa erämaata" - mutta tietenkin sillä tavoin että sielläkin pitäisi ihmisten lait päteä eikä eläimillä olisi oikeuksia toteuttaa metsästysviettiään.

Metsien osuus vähenee, suojapuusto vähenee, eläimet ja ihmiset kohtaavat... Koska ihmiset levittäytyvät, on eläinten ihmisten mielestä väistyttävä. Ja kaatolupia saatava, asap.
 
Aloitus oli susista ja EKASSA kommentissa alettiin puhumaan jo maahanmuutosta :D :D :D

Mutkat suoriksi :D
Susi -> maahanmuutto, loogista eikös vain :D
 
  • Tykkää
Reactions: Asiankannattaja
Susi ei todellakaan ole mikään ihmiselle vaarallinen ja pelottava otus, vaikka petoeläimenä joskus tappaakin sukulaiseläimiään KOIRIA!

Sen sijaan vanhan sanonnankin mukaan ihminen on ihmiselle susi, ja mamut ovat lähtöisin hyvin väkivaltaisista islamilaisista kulttuureista.
Normaali, tervepäinen susi normaalisti pelkääkin ihmistä. On tässä viime aikoina ollut tapauksia, että susi onkin jo melkein käynyt ihmisen päälle.
 
Kuten joku tuolla jo kirjoitti, ovat ihmiset niin vieraantuneet luonnosta. Ihmiset haluavat ja kuvittelevat voivansa hallita kaikkea mielensä mukaan, ja jos joku ei mene niin, se koetaan uhkaksi.
 

Similar threads

Y
Viestiä
4
Luettu
2K
Aihe vapaa
vierailija
V

Yhteistyössä