Ministeri Arhinmäki mokasi pahasti. Taas.

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja äärivasemmistoliitto
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Nyt oli kyllä rimanalitus. Arhinmäki teki poliittisen itsemurhan profiloiduttuaan vain tietyn, erittäin marginaalisen ryhmän edustajaksi.


Suomella ja suomalaisilla olisi ihan oikeitakin ongelmia.
 
Ei pitäisi puuttua vieraan valtion lainsäädäntöön, ei etenkään niin ison ja läheisen kuin Venäjä. Arhinmäen älytön tempaus saattaa lisätä Suomessa työttömyyttä.
 
Mikä tossa on noloa? Ennemmin se on noloa, että hymistellään, kuinka hieno rajanaapuri meillä on ja miten siellä on ihmisillä hienosti asiat. Kuten tehtiin Neuvostoliiton aikana. Ei Arhinmäki tuossa profiloidu vain yhden ryhmän vaan kritisoi koko ihmisoikeustilannetta.

P.S. En ole vasemmistoliiton kannattaja
 
  • Tykkää
Reactions: Porho
[QUOTE="vieras";28870148]Mikä tossa on noloa? Ennemmin se on noloa, että hymistellään, kuinka hieno rajanaapuri meillä on ja miten siellä on ihmisillä hienosti asiat. Kuten tehtiin Neuvostoliiton aikana. Ei Arhinmäki tuossa profiloidu vain yhden ryhmän vaan kritisoi koko ihmisoikeustilannetta.
P.S. En ole vasemmistoliiton kannattaja[/QUOTE]
Noloa homojen lippua mennä sinne heiluttaa. Ei se kuulu urheiluun.
 
Noh, totuudenhan hän sanoi. Onko se kovin hyvä hänen uralleen, siitä voi olla montaa mieltä, mutta ihmisoikeusasiat on kyllä Venäjällä monessakin kohtaa aika keskiajalla.
 
[QUOTE="vieras";28870130]Ei pitäisi puuttua vieraan valtion lainsäädäntöön, ei etenkään niin ison ja läheisen kuin Venäjä. Arhinmäen älytön tempaus saattaa lisätä Suomessa työttömyyttä.[/QUOTE]

Syrjintään pitää puuttua kaikkialla ja ottaa kantaa ihmisoikeuksia polkeviin lakeihin.
 
Arhinmäki on vain homoseksuaalisuudella ja näennäisellä suvaitsevaisuudella ratsastava vässykkä, joka ei tiedä oikeasta suvaitsevaisuudesta ja toisten kunniottamisesta yhtään mitään.

Rumasti sanottuna huomio*****!
 
Alkuperäinen kirjoittaja keppälerttu;28870363:
ihan vapaasti mun mielestä jos ne sillä meinaa jotain voittaa.

on kuitenkin vähän eriasia näyttäytyä maailmanlaajuisesti miljoonille ihmisille, ja osoittaa tukea seksuaalivähemmistöille..

Onko se jotenkin väärin?
 
[QUOTE="kui";28870398]Onko se jotenkin väärin?[/QUOTE]

no ei, miten niin?

vastasin vaan siihen et jos jonnekkin rinkelinmäen hallille haluaa kuntavaltuutetut puolustamaan sairaalaa ja vertaa sitä siihen et MM-kisoissa katsomossa joku heiluttelee sateenkaarilippua ni puhutaan vähän eri tilanteista =D
 
Alkuperäinen kirjoittaja keppälerttu;28870221:
mokasi? päinvastoin.

jätkällähän on arvot kohdillaan ja rohkeutta näyttää mielipiteensä.Hieno juttu mun mielestä.

Peesi, vain hyvä juttu että sanoi rohkeasti mielipiteensä ja puolusti vähemmistöjä :)
 

Yhteistyössä