L
"Leena"
Vieras
Pälli-ukko osti juuri meidän 5 v pojalle ilmakuula-aseen. Ukolla ei järki oikein juokse lapsia koskevissa asioissa.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
on jo 3 ja uutta hankkimas eikä itää maskii tarvi
Ei...! Eikä kyse ei ole suojavarustuksesta, kuten jotkut vähemmän syvällisesti ajattelevat jankkaavat, vaan periaatteesta ja esimerkistä, ampuminen ei ole ajanviete! Ase on aggression väline. ( Huom! En nyt puhu metsästäjistä. )
Alkuperäinen kirjoittaja Mikä teitä vaivaa;28640832:Airsoftilla ei ole suomessa ikärajaa. Voit olla vaikka 6 vuotias ja harrastaa lajia turvallisesti, sen mukaisilla varusteilla. Lajia saa harrastaa ainoastaan niille varatuilla alueilla. Eli ei omalla pihalla tai viereisessä metikössä. Antakaa lastenne harrastaa kyseistä lajia, koska sen avulla opitaan toimimaan ryhmänä ja noudattamaan sääntöjä. Jos et ole valmis noudattamaan sää töjä, vaan olet wannabe sotilas. Älä ilmaannu peli paikalle!! Airsoft on mukava harrastus ja turvallinen ajan vietto kun pidetään kiinni säännöistä ja käytetään asiallisia suoja varusteita. Katsokaa lisää muovisotilaan sivuilta.
Ei vitussa kannata ootko päästäs vialla.sama asia kunottasit toiselta rahaaEi ole eikä tule. En ymmärrä äitejä jotk
a suostuvat moiseen, heitin jo pihan lapsilta ne roskiin, kun jättivät ne penkille typerät kun kävivät syömässä, ei ole enää. HAH!Itkua väänsi tuolla vaan. Kannattiko mammat?
![]()