Suositelkaa, haluan sellaiset talvirenkaat joilla pärjää myös näillä suolaamattomilla pikkuteillä?!
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja Eipäs Juupas;27305145:Mä noi hakkapeliitan 5 ainakin tyrmään nastat uppoo äkkiä sisään ja sit on sama tunne kun ajais kesärenkailla..
Alkuperäinen kirjoittaja Eipäs Juupas;27305145:Mä noi hakkapeliitan 5 ainakin tyrmään nastat uppoo äkkiä sisään ja sit on sama tunne kun ajais kesärenkailla..
Alkuperäinen kirjoittaja Eipäs Juupas;27305327:Lähinnä siis tuo sivuttaispito aivan olematon hakka 5:ssa
Allekirjoitan tuon. Itselle tuli yksi turha kylkikolhu tästä johtuen pari talvea sitten. Nyt ostin conttinentalit ja tuntuu paremmilta.
Mutta huomattavaa on että hakka5:sta ei myydä enää uutena. Nyt se on hakkapeliitta 7, joka on taas kuulema paljon parempi kuin vitonen. Tosin 7:sta ei ole omia kokemuksia.
ps. Kun ostat renkaita niin katso aina se renkaiden DOT merkintä ennen päätöstä, eli valmistusajankohta. Itselle kävi kerran niin että vasta pari kuukautta myöhemmin huomasin ostaneeni 4vuotta vanhat renkaat uusina. Eikä mennyt kovin pitkään kun kumin pinta alkoi hapristua. Eipä olleet pitkäaikaiset renkaat. Myöskin se auttaa jos asioi isossa rengasliikkeessä jossa renkaiden kierto on nopeaa, niin ei tarvitse renkaiden varastossa seisomisesta huolehtia.