Onko toi Vesa keskinen kännissä?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja dsd
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
[QUOTE="vieras";23054512]Uskoisin tälläkin palstalla olevan monta punanaamaista mammaa, joilla silmäpussit roikkuu kaulan seutuvilla.[/QUOTE]

hih täällä ilmoittautuu yksi sellainen:D
 
Niin Keskinenhän on ollut jo pitkään meidän Matti Nykänen 2, niin onnettomia kaikki sen naisjutut ja suorastaan sairaita kun niitä pikkutyttöjä aina tuottaa ulkomailta tänne leluikseen. Mies oli kyllä niin karseen näkönen, ku hiki virtas, naama punanen ja pöhöttyny. Muutenki mies on tyyliltään kankee ku rautakanki, huumorintajuton ja erittäin mauton pukeutumistyyliltään, vaikka omasta Tuurista varmaan vois sieltä merkkivaatteiden seasta löytää muutakin kuin vakio Maripaitoja. Sen näki heti ku äijää estradille tuotiin et ihan umpitunnellissa herra oli
 
alkuun katsoin että ei hyvää päivää, täähän on kännissä kuin käki ja niin kyllä olikin, mutta kummasti selvisi loppua kohti. Puhe on kyllä Keskisellä samanlaista puuroa oli se sitten kännissä tai selvä. Se Danhammer on niin yököttävä äijä, tulee mieleen joku sutenööri ja sitä se kyllä taitaa ollakin kun kuunteli niitä tuliaisjuttuja...
 
Radiohaastattelussa Keskinen kertoi, ettei ollu koko päivänä ehtiny syömään kunnolla ja takahuoneen viinit teki tehtävänsä... :D Selvästi näkee että juoneena tuo on viihtyny kyllä pidempään jo!
 
[QUOTE="vieras";23053881]mutta Andy se vaan soittaa pirun hyvin vaikka olis kuinka sekasin!!! :)[/QUOTE]

Mikähän keikka se oli kun Andy kaatui lavalla selällensä ja joku roudari kävi nostamassa sen pystyyn. Soitto kuitenkin jatkui koko ajan katkeamatta :D
 
Pitääköhän se wikipedian väite Carl Danhammerin raiskaustuomiosta paikkansa? Oli aika epämiellyttävän oloinen entinen persuehdokas. Jotenkin surullista porukkaa nuo kaikki: Nykänen, Keskinen, Tuksu :(
 
Keskinen veti tossa ohjelmassa melkeen vertoja Nykäselle, joka aikanaan oli ihan seis Lauri Karhuvaaran haastattelussa; pieri vaan ja sönkkäs jotain, jossa ei ollu päätä ei häntää. Nykänen onneksi näyttäisi VIHDOIN saaneen elämänsä kondikseen. Toivottavasti Vesakin saisi. Nykyään sillä menee ihan liian lujaa vähän kaikin puolin.
 
[QUOTE="vieras";23059418]Pitääköhän se wikipedian väite Carl Danhammerin raiskaustuomiosta paikkansa? Oli aika epämiellyttävän oloinen entinen persuehdokas. Jotenkin surullista porukkaa nuo kaikki: Nykänen, Keskinen, Tuksu :([/QUOTE]

Värikkäänä liikemiehenä tunnettu Carl J. Danhammer ei pääse perussuomalaisten ehdokkaaksi tulevissa eduskuntavaaleissa.

Perussuomalaisten puoluehallitus päätti kehottaa puolueen Pirkanmaan piirijärjestöä huolehtimaan siitä, että Danhammer poistetaan ehdokaslistalta.

Ulosheiton taustalla on julkisuuteen tullut tieto Danhammerin Ruotsissa 1980-luvulla saamasta raiskaustuomiosta.

Raiskaustuomio oli
viimeinen niitti

Asia oli yllätys myös puolueen puheenjohtajalle Timo Soinille. Hän kertoi saaneensa tiedon tuomiosta pari päivää sitten.

- Puoluehallitus harkitsi asiaa ja katsoimme, että hän ei ole sopiva ehdokkaaksi. Tilanne kulminoitui tähän väkisinmakaamiseen, mutta ilmassa oli ollut paljon kritiikkiä ennenkin, Soini kertoi STT:lle.

Perussuomalaisten Pirkanmaan piiri oli hyväksynyt Ylöjärvellä asuvan Danhammerin ehdokkaaksi jo kesällä. Soini kertoi olleensa yhdessä piirijärjestön johtoon ja sieltä on ilmoitettu, että puoluehallituksen kehotusta ehdokkuuden perumisesta noudatetaan.

Uutinen jo nimetyn kansanedustajaehdokkaan tuomiosta oli ikävä yllätys puolueen johdolle, joka viime vuodet on saanut selitellä kansanedustaja Tony Halmeen vastoinkäymisiä - myös oikeuden langettamia tuomioita.

Soini nimettiin
pääministeriehdokkaaksi

Puoluehallitus nimesi kokouksessaan puheenjohtajansa puolueen pääministeriehdokkaaksi. Soini totesi itse päätöksestä, että nyt häntä ei voida sivuuttaa vaalipaneeleista ainakaan sillä perusteella, ettei hän ole pääministeriehdokas.

Pienemmissä puolueissa on arvosteltu sitä, että moniin televisiokanavien vaaliväittelyihin kutsutaan vain kolmen suurimman puolueen puheenjohtajat, jotka kaikki ovat myös omien puolueidensa pääministeriehdokkaita.


Danhammerin raiskaustuomio s
 

Yhteistyössä