Toinen ulos ja toinen sisään...

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "Eriika"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
E

"Eriika"

Vieras
..eli kyselenpä ja ihmettelenpä minäkin, että kuinka yleistä on parisuhteen loppuessa se, että onkin jo uusi kumppani valmiiksi katsottuna? Jotenkin olen saanut täältä sekä oikeasta elämästä ;) sellaisen käsityksen, että olisi - mikä oikeesti hämmästyttää.

Onko parisuhteessa asioista/tunteista puhuminen kärsinyt inflaation?
 
No tuntuu olevan enemmän kuin yleistä. Musta on ihan järkyttävää, että toinen on jo kynnyksellä. Erotkaa ihmiset ensin ja aloittakaa uudet suhteet vasta sitten.
 
No tuntuu olevan enemmän kuin yleistä. Musta on ihan järkyttävää, että toinen on jo kynnyksellä. Erotkaa ihmiset ensin ja aloittakaa uudet suhteet vasta sitten.

Aivan.

Millä ihmeen järjellä voi kuvitellakaan voivansa rynnätä suin päin uuteen suhteeseen, kun oma eroprosessi on aivan levällään? Ja millä ihmeen laseilla sitä kuvittelee, että se uusi etukäteen katsottu suhde oikeasti kantaa ja kestää, kun on entinenkin käsittelemättä?
 

Uusimmat

Yhteistyössä