?
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja Rahaton äiskä;22265212:... ja ainakin kotihoidontuen lisäosaa näyttäisi olevan tulossa tänne talouteen!
Kiitos kaikille kovasti!
Alkuperäinen kirjoittaja Rahaton äiskä;22264866:Nyt mennään vähän asian viereen. Kysyin vinkkejä rahatilanteen parantamiseen, en lapsen hoitamiseen. On vaan nyt niin että lääkärinkin suositus on se, että lapsi saisi vielä muutaman vuoden kotona viettää. Se ei ole määräys, vaan suositus ja olemme samaa mieltä asiasta. Ja kaikille tämä ratkaisu on helpomsi joten ei siitä sen enempää.
Oletteko kokeilleet lehtimyyntiä puhelimitse tai juuri jotain tupperwara-tapaista hommaa? Niissä työajat voisivat olla sopivat.
Työttömyyskorvauksella opiskeluun vaaditaan mm. se, että opiskelu on päätoimista.
EI sitä vammaistukea ihan mihin tahansa saa. Kelalla on tarkat kriteerit ja lainsäädäntöä on noudatettava. Ei sieltä "runoilemalla" mitään saa. Mikä on muuten sellainen sairaus joka estää lapsen hoitoon menon?
Oon kosmetiikka firmassa Oriflamessa mukana. Rekrytoin siskoni keväällä. Hän on kotona 3 pienen pojan kanssa ja myy paljon tuotteita kerhoissa, leikkikentillä ja ym. Nyt hänellä on varaa olla kotona lasten kanssa ja pääkin kestää kun pääsee välillä aikuisten pariin ilman lapsia . ota yhteyttä jos kiinnostaa. hanna_h_a@hotmail.com
Alkuperäinen kirjoittaja Rahaton äiskä:Mitä ovat tallennustyöt?