T
tsup
Vieras
Kun musta on aina ihana suunnitella kaikkea, ja haaveilen aloittavani kaikenlaista harrastusta ja elämäntapaa, mutta kaikki vaan jää. Esim. aloitan joogan, käyn siellä muutaman viikon, sitten vaan en enää ''jaksa''. Suunnittelen miten järjestän valokuvat, tilaan kansiot, mutta en saa valokuvia niihin. Aion opetella italiaa, mutta ostettuani kirjan ja käytyäni muutamalla tunnilla, mulla ei muka enää oilekaan aikaa. Tai päätän, että nyt opettelen meikkaamaan, mutten kuitenkaan koskaan tee niin. Ostan klassikkokirjoja, koska päätän sivistää itseäni, mutta kirjat jäävät hyllyyn avaamattomina. Suunnittelen lemmikin hankintaa, mikä jää pelkäksi puheeksi. Lista jatkuisi loputtomiin.
Miten saisi itsestä pitkäjänteisemmän, päättäväisemmän, sitoutumiskykyisen? Vai jäänkö loppuelämäksi taivaanrannanmaalariksi?
Miten saisi itsestä pitkäjänteisemmän, päättäväisemmän, sitoutumiskykyisen? Vai jäänkö loppuelämäksi taivaanrannanmaalariksi?