Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja Halpa:Vaan pesiin ja sitten hanskat kädessä pesät ämpäriin ja jonnekin kauas. Kylmää pitää olla, ettei ne lennä.
Alkuperäinen kirjoittaja Koivunkäpy:täällä myrkytettiin viimekesän äpimpiäisiä, 4 tai 5 pesää, soitosta 2h ja poika keikku katolla, olikohan 120 vai 150?, sisälsi kilometrikorvauksen joka oli liki 40km.
meillä ampparit vallanneet takapihan terden seinät ja katon,ei pystytä olee ulkona kun amppareita parveilee aivan kamalasti,lapset pelkää ja hitto kun ne on isojaei ole herhiläisiä,,,
On muuten rotilla kokoa kun 600g, oli uutisissa. Pöllöt on parhaita mut ihminen on niin tyhmä et jättää rotilla ruokaa...Rahat viedään pelkääviltä ja hätää kärsiviltä eikä siinä ole mitään tekemistä itse tuholaisongelman kanssa.
Pitäkää huoli että palkkaatte torjujan kenellä on järki päässä.
On firmoja jotka mainostaa että ludetorjunta vaatii 4 torjunta kertaa ja rotta torjunta kestää 3kk.
Toinen firma taas poistaa saman rottaongelman 2vk aikana ja tekee riittävän ludetorjunnan jopa yhdellä kerralla.
Eli ongelman ratkaisu riippuu tekijästä, mutta suurin osa tekijöistä myy "pelkokertoimella" turhia käyntikertoja.
4 torjunta kertaa maksaa suunnilleen 4 kertaa enemmän kuin 1 kerta. Mietityttää nämä torjunta firmojen bisnekset, kun niiden hinnat ja tarpeellisuus perustuu ensi kevään syyssäähän ja tähtien asentoihin lumisateella.
Ammattilaiset on nykyään niitä kellä on lupa käyttää torjunta-aineita, mutta ketä ei torjunnasta tiedä mitään muuta kuin sen, mitä siellä 2 päivän koulutuksessa on kerrottu.
Toivottavasti pääsette ongelmistanne eroon!