Vuosi ilman seksiä...

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja ruma
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
R

ruma

Vieras
Eli nyt on tasan vuosi mennyt ilman seksi, en tiedä pettääkkö mieheni, en usko... Jäi vaan pois kun olin raskaan eikä ole käynnistynyt seksielämä uudestaan, ei edes kiinnosta oikeastaan. Toivoton tapaus?? Onko kohtalokavereita? Voiko mies olla ilman seksiä vuoden??
 
Normaalia ja normaalia. On meilläkin ollut muutaman kuukauden taukoja molemmin puolin sektiosynnytyksiä, ja imetysaikana harvakseltaan, kun ei se silloin ole niin miellyttävää. En silti usko, että mieheni sen takia olisi pettänyt. Vuosi on kyllä pitkä aika...
 
Siis en pysty ymmärtää että miten parisuhteessa voi olla vuoden ilman seksiä! :o Siis että jos on onnellisessa ja terveessä suhteessa. Kyllä suhteessa on joku vinksallaan jos ei vuoteen seksiä harrasteta.
 
Niin ja mieheni ei ole semmonen joka pettäisi, mutta jos tää jatkuu niin väkisinkin hän tarvitsee jotain (olen jo löytänyt pornoa kodistamme). Pakotanko häntä pettämään näin? Ei tee ollenkaan mieli seksiä, en voisi kuvitellakaan... Ennen ollut ihan normaali seksielämä.
 
Alkuperäinen kirjoittaja minäkin:
minä olen ollut ilman seksiä jo 3 vuotta ja minullakin on mies, se on aina vaan töissä...

Miten ihmeessä te jaksatte elää yhdessä ? Huomioiko miehesi sinua mitenkään ?

Ottakaa ihmeessä tuo asia selvitettäväksi, ette te jaksa loppuelämäänne ilman seksiä olla !
 
Minusta kuulostaa vaaralliselle, siis ainakin jos ette ole puhuneet asiasta. Ei välttämättä vielä ole katastrofi, muttei kyllä johda hyvään lopputulokseen. Kannattaa keskustella asiasta!!
 
Ei tämä kovin harvinaista ole. Meillä ollut seksiä miehen kanssa viimeksi 2 v 4 kk sitten eli silloin, kun kuopus laitettiin alulle. Pettämisestä ei ole kyse täälläkään ja suhde voi ihan hyvin. Nyt alkaa ilmassa olla sellaisia viboja, että voisi taas alkaa elvyttämään sänkyelämää. Sama homma toistui meillä esikoisen aikaan.
 
Alkuperäinen kirjoittaja Jessiinah:
Siis en pysty ymmärtää että miten parisuhteessa voi olla vuoden ilman seksiä! :o Siis että jos on onnellisessa ja terveessä suhteessa. Kyllä suhteessa on joku vinksallaan jos ei vuoteen seksiä harrasteta.

Ei ole. Joskus vauvan paras on pistettävä omien halujen edelle. Ja jos seksi kielletään, seksi kielletään. =)

Onneksi meillä tilanne alkaa olla ohi ja kohta taas päästään. :D
 
Jotenkin käsittämätöntä että parisuhteessa elävä pari ei harrasta seksiä yli vuoteen....
Siis eihän se ole mikään pakollinen juttu, mutta luulis että kaipaisi sitä oman kumppanin ihoa omalla iholla. Toivottavasti miehenne ovat olleet teille uskollisia ja saatte palautettua seksin elämäänne :heart:
 
Vuoteen? miten olet pystynyt vuoden olemaan ilman?
Itellä ollut muutama kuukausi taukoa ja sekin oli jo liikaa :o Toivottavasti saatte asiat kuntoon
ja seksi elämänne takasin.. teette molemmat hommia sen eteen. Toivotaan myös ettei miehes ole vieraissa käynyt tai muuta
 

Yhteistyössä