H
hormonimyrsky?
Vieras
Tuli vaan pienen pieni epäilys, vaikka käytännössä täysin mahdotonta...
Olis noin rv 15 menossa jos olisin..?
Olen 27 v. ja syönyt pillereitä yli 10 vuotta. Pillerit lopetin 28.5, 31.5 alko viimeset pillerimenkat, seksiä 1.6 viimeksi ilman kumia.
Sen jälkeen harvakseltaan seksiä kumin kanssa. Kierrot 30-31 vrk sen jälkeen.
Yhen kerran kesällä (en muista millon) tv:sta tullut raaka ja väkivaltainen kohtaus sai mut melkein oksentamaan ja tuli huimausta. Muutaman muunkin kerran ollut jotenkin huono olo. Kesän aikana olen lihonut 2-3 kg .
Luomumenkat olleet tähän asti yhtä niukat kuin pillereitä syödessäkin. Viimeset menkat oudon niukat? Ennen pillereitä mulla oli häiritsevän runsaat menkat (super-tamponin vaihto tunnin välein pahimpina päivinä).
Onko muilla muuttuneet runsaat menkat niukemmiksi?
Kaiken järjen mukaan täysin mahdotonta, että olen raskaana. Varmasti kroppa vain sopeutuu taas elämään ilman ylimääräisiä hormoneja.
Huolestuttaa vaan jos olisinkin raskaana, kun kesän aikana on kyllä tullut juotua ja poltettua tupakkaa. Ei olla kyllä kumeja tarkasteltu että onko menneet rikki tms.