Voiko asukas sotkea koko rapun tv-kanavat?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja MAHAMIES!
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
kyllä mä oon kuullut että voi. joku nuori kundi oli muuttanu tuttavani naapuriin ja saanu sotkettuu niin et koko talossa ei näkyny telkkari eikä netti joka sisälty vuokran hintaan
 
[QUOTE="noh";25753039]kyllä mä oon kuullut että voi. joku nuori kundi oli muuttanu tuttavani naapuriin ja saanu sotkettuu niin et koko talossa ei näkyny telkkari eikä netti joka sisälty vuokran hintaan[/QUOTE]

Mitenhän se on mahdollista?
Itse olen töissä eräässä firmassa, ja tiedän ettei se ole mahdollista.
Muutenhan me saisimme alvaariinsa olla korjaamassa vikoja.
ASukkaat eivät pääse korjauskaapeille, eikä talon antenneihin kiinni.
 
Kyllä voi, ei tarvitse kuin ruuvata rasia irti. Vanhoissa systeemeissä se pimentää sitten kaikki siinä piuhassa olevat telkut, puhumattakaan mahdollisista omista virityksistä siihen systeemiin.
 
[QUOTE="Liisa";25753048]
ASukkaat eivät pääse korjauskaapeille, eikä talon antenneihin kiinni.[/QUOTE]
Kyllä sen oman rasian saa ruuvattua auki ja niihin johtoihin liitettyä omia virityksiä. Kyselepä vähän tarkemmin sieltä teidän firman henkilöiltä, jotka asiasta tietävät vähän enemmän.
 

Yhteistyössä