Voi kauheeta, joku sokea on nimittänyt vas.liiton Anna Kontulaa herkkulihaksi...

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja voi annaa
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Epämääräinen kansanedustajakollegoiden mustamaalaus on naurettavaa populismia. Tuolla tavalla tietää saavansa huomiota ja vaikka koko tarina olisi (ilmeisesti onkin) valhetta, eihän kukaan astu esiin ja sano, että minua hän syyttää. Siihen Kontula varmasti luottaakin.
 
Kuullostaa että kohta nelikymppinen ämmä hakee vaan huomiota miehiltä ja kun tätä ei ole tullut niin pitää keksiä tämmöstä.
Naisethan tuossa kohtaa alkaa haluamaan että pitäis markkinoilla arvioittaa menekki vielä kun kerkeää ennenkuin rupsahtaa lopullisesti.
 
En oo mitenkään tykänny kys. henkilöstä ja ensi reaktio oli just joojoo mitä tuo valittaa. Mutta lukaisin linkin ja ajattelin asiaa. Todella, en usko että on keksinyt asiaa ja todellakaan ei noin voi työyhteisössä toimia. Halusi varmaan julkisella ulostulolla näpäyttää ja saada asiaan syyllistynyt omassa päässään miettimään ja häpeämään käytöstään. Ihan oikein.
 
Onko joku pissannut aamumuroihin ap? ;)

Kyllä, joskus ehkä naisen silmin katsottuna voi olla vaikeaa käsittää miesten makumieltymyksiä mutta koeta nyt säkin vaan kestää. Sinun, AP, näkemyksesi "herkusta" naisesta ei välttämättä ole sama kuin miesten ja sekin on yksilökohtaista, makuja on monia katsos. Tuon tyyppisen naisen luulisi muuten olevan varsinkin osalle keski-ikäisiä miehiä hyvinkin "herkkulihaa" mutta ei sitä mennä kenellekään sanomaan!

Tuskimpa on siis keksinyt moista. Kaikki eivät pidä ala-arvoisista nimittelyistä vaikka joku kitkerä nainen niin luuliskin, kun itse ei vissiin ole saanut arvoistaan huomiota. Tympeää tuollainen on ja tyhmänrohkea nainen haluaa siitä julkisesti näpäyttää aivan aiheesta.
 

Yhteistyössä