Voi että mulla pistää vihaksi! Ihmiset kuvittelee, että oon röökannu ja ryypänny raskauksieni aikana, koska mun lapset ovat syntyn

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Ärtynyt
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Ä

Ärtynyt

Vieras
Inhottaa tollaset juorut! Pitäisi ehkä jättää omaan arvoonsa, niin silti keljuttaa, että ihmiset kauhistelevat asioita eivätkä vaivaudu ottamaan selvää miten asiat oikeasti ovat enkä näin ollen saa mahdollisuutta puolustautua. :( No, onneks tuli tänään tietoon mitä minusta puhutaan, ja sanoin miten asiat oikeasti ovat - jospa totuus kantautuisi juoruilijoidenkin korviin. Pienellä kylällä aika ahdistavaa.

Mun lapset ovat syntyneet kaikki noin 2800-2900 grammaisina (3 lasta), mutta niin olen minä ja sisarukseni olleet myös saman kokoisia syntyessämme. Enkä minä tai äitini ole tupakan tupakkaa ja alkoholia raskausaikana nauttineet!
 
ööh...minkälaisia ihmisiä sä oikeen tunnet?
Aika säälittävää niiltä!!
Eipä ole tullut mieleenkään kun oon kuullu pienistä vauvoista että "aha varmasti on ryypätty ja röökailtu" Aika vainoharhasta :laugh:
Jätä ihan omaan arvoonsa;) :hug:
 
Meillä oli poika syntyessään 2555g ja täysiaikainen. En ole koskaan ryypännyt tai tupakoinut. Istukka ei vaan ollut toiminut täydellisesti. Tosin itse olen myös pieni kokoinen alle 1,55cm. Luoja paratkoon jos joku olisi kehdannut epäillä minua tupakoitsiaksi tai alkoholin suurkuluttajaksi. Oli nääs lapsen voinnista alkuun kova huoli. Poika oli alkuun teholla ja häntä tutkittiin tarkkaan.
 

Yhteistyössä