Voi, että kun tietäisi minkä kokoisen toppatakin tilaisi lapselle!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "Neela"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
N

"Neela"

Vieras
Lapsella on pituutta n.137cm ja vartaloltaan normaali. Vaatteissa ny aikalailla kokoa 140 käytössä.

Mietin tätä takkia, mutta kun en tiedä mitä kokoa tilata! 140 ei varmaan kannata tilata koska jää sitten liian nopeasti pieneksi, mutta onkohan 152 liian iso eli 146 olisi parempi?
NetAnttila - Reima Lasten Reimatec Toppatakki | Lasten ulkovaatteet

Täällä on kaksi pientä vaatekauppaa joissa ei lasten toppavaatteita myydä ja autottomana ei niin vain pääse vaatteita etsimään ja sen takia tulee paljolti hommattua vaatteet netistä.
 
No varmaan se 140 menee tän talven, mutta toki jos haluat että mener pari talvea niin 146. Tietty jos lapsi on kasvupyrähdysiässä niin voi olla ettei silti mee kahta talvea.

Siinä on tietty hihakiristykset niin liian pitkät hihat ei haittaa muttakun on tuommonen pitkä malli muutenkin niin 152 ulottuu varmasn polviin..

Tilaisin sen 146, saahan sen sitten palauttaa jos on väörän kokoinen.
 
No jos tilaan tuon 146 ja katsotaan miltä vaikuttaa. Onneksi anttilassa on nopeat toimitusajat niin ehtii vielä hyvin ennen pakkasia vaihtaakin takin toiseen kokoon.
 

Yhteistyössä