Voi ei...miehen naispuolisesta"kaverista"...

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "aapee"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
A

"aapee"

Vieras
oon monesti sanonut miehelle kun niin kaveeraa jossain fb:ssä tän naisen kans...ihmettelen miksi on hänen kaverinsa..mistä syystä. Tää nainen käyttäytynyt mua kohtaan tosi törkeästi, ihan sama mulle, kateellisuutta se vaan on varmaan...en tunne mitenkään uhkana häntä vaan mua vaan ärsyttää koko tyyppi enkä tahdo säilyttää häntä elämässäni/elämässämme millään tavalla. Oon kysynyt mieheltä useasti että jutteleeko se ees sen kans tai miks on sen kaveri :D Mut ei mitään erillistä syytä ole...niillä on joskus ollut jotain paljon nuorempana...se mua varmaan mietityttää. Miksihän miehelle on niin tärkeätä olla tuon naisen kaveri vaikka ei varmasti jäisi ees juttelemaan hänen kanssa vaikka jossain törmäisikin...
 
Jos et koe häntä uhkana, niin miksi hän ärsyttää sua ja miksi useaan otteeseen vatvot asiaa miehesi kanssa & ylipäätään mietit koko naista?

Jokaisella (okei, melkein jokaisella) on menneisyys, ja joskus joitain menneisyyden juttuja vaan haluaa kantaa mukanaan vaikka asialla ei olisikaan sen suurempaa merkitystä :)
 
Ristiriitaista.. siis juttelevatko he keskenään facebookissa? Kun kerta niin "kaveeraavat" vai mitä ihmettä?

Ja miten nainen on käyttäytynyt törkeästi sinua kohtaan??!
 
no, mä olen jossain määrin törkeästi käyttäytyny miespuolisen ystävän tyttöystävää kohtaan, koska en tiennyt mitä tehdä. Joten en sitten tehny mitään, vaikka toinen kärvisteli varmaan aika tuskissaan. Olisi ollu niin helppo sanoa jotain selventävää, että en hänen miestään huolisi koska minulle tuo ei ole seksuaaliobjekti vaan ystävä. Olisin voinu selittää sitäkin, miksi kuitenkin ystävänä häntä arvostin.

Mutta jos oikeesti tuo on sanonu jotain törkeää, niin miehen pitäis sitten edes selittää miksi toisella on kuitenkin arvoa ystävänä. Ja pistää puolestaan ystävä pyytämään anteeksi sulta. Eihän tuommoinen passaa, että leikitään että sun tunteet on ihan turhaa kamaa. Se on jatkettu loukkaus.
 
ketju miehen naispuolisesta kaverista jossa eritellään tuntoja häntä kohtaan, sisällytetään tekstiin siltikin "ihan sama mulle". Uskottavuus = 10 pistettä ja papukaijamerkki.
 
Molemmilla on oikeus omiin kavereihin ja mies ja nainen voivat olla kavereita. Itse en ikinä käyttäytyisi mitenkään huonosti kavereiden vaimoja kohtaan. Outoa kyllä, samaa ei aina voi sanoa heistä. Ei sinulla ole oikeutta määrätä ketä kuuluu "elämäänne" ja ketä ei. Elämät ovat erilliset.
 
[QUOTE="Vieras";25651103]Molemmilla on oikeus omiin kavereihin ja mies ja nainen voivat olla kavereita. Itse en ikinä käyttäytyisi mitenkään huonosti kavereiden vaimoja kohtaan. Outoa kyllä, samaa ei aina voi sanoa heistä. Ei sinulla ole oikeutta määrätä ketä kuuluu "elämäänne" ja ketä ei. Elämät ovat erilliset.[/QUOTE]

Osittain erilliset, osittain yhteiset.

Minulle puoliso tulee aina ensin ja jos joku on häntä kohtaan törkeä niin en hyväksy asiaa kaveeraamalla sellaisen henkilön kanssa.
 

Similar threads

Yhteistyössä