V
vierailija
Vieras
Lainat | Korkoihin jälleen tuntuva päivänousu, vuoden euribor loikkasi jo yli 3,8 prosentin
Vuoden euribor nousi torstaina jo 3,821 prosenttiin.
Voi kauhistuksen kananhäkki!
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Sehän on mukava uutinen korkosijoittajille.Kyllä tuo aika pian yli neljään prosenttiin nousee ja vähintään sillä tasolla tulee pysymään ainakin kaksi seuraavaa vuotta.
Kyllä tuo aika pian yli neljään prosenttiin nousee ja vähintään sillä tasolla tulee pysymään ainakin kaksi seuraavaa vuotta.
Sehän on mukava uutinen korkosijoittajille.
Sitä on sit muutakin porukkaa myymässä omaisuuttansa samaan aikaan, joten hankalaksi menee.No itellä lainaa melkoisen maltillisesti, joten sinällään ei liikaa kirpaise. Tarvittaessa pystyy myymään omaisuutta ja maksamaan velat kokonaan jos ihan karmeesti korot nousee. 4 prossaa ei siihen vielä riitä, mutta jos paljon tuosta yli menee niin sitten ainakin vähän harkitsen velan kaventamista.
Se sama inflaatio syö muidenkin sijoitusten tuottoja.Reaalikorko on kumminkin rankasti miinusmerkkinen. No en muutenkaan käsitä korkosijoittamista, mutta onhan se toki fiksumpaa kuin kaivaa rahat maahan tai pistää patjan alle.
Sitä on sit muutakin porukkaa myymässä omaisuuttansa samaan aikaan, joten hankalaksi menee.
Bookingkämppiä ilmestyy joka kortteliin niin porukka muuttaa niihin. Niitä kun ei tarvi itse siivota, systeemi toimii varmastiSitä on sit muutakin porukkaa myymässä omaisuuttansa samaan aikaan, joten hankalaksi menee.
Mitä korkeammalle korot nousevat, sitä vähemmän osakkeet kiinnostavat, eli pörssit ottavat osumaa.No minun tapauksessa tuo on lähinnä osakkeita. Ja tällä hetkellä itseasiassa cashiä kun arvon, että laittaako niitä lisää osakkeisiin vai pitäisikö lainaa lyhentää. Toki korontarkastus vasta kesällä. 4 prossan korolla nousua nykyiseen 250e. Eli ei millään muotoa paha. Suunnilleen satanen per prossa kulut nousis, joten ihan 4-4.5 euriborilla en ehkä tekis mitään.
"Ottavat osumaa" ei ole oikeaa suomeaMitä korkeammalle korot nousevat, sitä vähemmän osakkeet kiinnostavat, eli pörssit ottavat osumaa.
On se."Ottavat osumaa" ei ole oikeaa suomea