VICHY-dietti

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja SmileX
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
\
Alkuperäinen kirjoittaja 25.09.2005 klo 20:43 vauvakuume75 kirjoitti:
\
Alkuperäinen kirjoittaja 25.09.2005 klo 09:53 SmileX kirjoitti:
kuka kokeillut, millaisilla tuloksilla ja kuinka orjallisesi?

mielenkiinnosta kyselen =)

:attn: :attn: :attn: :attn:

Ja jos joku muistaa vielä ne ohjeetkin...minulla ne piti olla, vaan hukkunut on jonnekin.... jos nekin vielä sais.....Kiitos!
 
En ole itse kokeillut mutta yksi ystäväni vetää joka vuosi viikon tai kahden vichydieetin. Tulee kuulemma kerrassaan mainio olo.

Sen sijaan lääkärisiskoni on ehdottomasti tuominnut ko. dieetin. Sitähän kuuluisi käyttää vaan sairaalaolosuhteissa esim. leikkauksia varten kun pitää nopeasti pudottaa painoa.

Mene ja tiedä kuka on oikeassa...
 
itse olen jonkinverran puljannut ruokavalioiden kanssa ja tuo ichy dietin ruokavaliohan vaikuttaa oikein yvältä!
Siis eihän kuituja tule juuri muista kuin kasviksista ja hedelmistä, että pidemmänpäälle tuollaisenaan ei kannattaisi toteuttaa, mutta nesteitä, proteiineja ja hiilihydraatteja siinä saa ihan ok määrät.
Tosin, ruokajaotus voisi olla hieman tasaisisempi.
 

Yhteistyössä