vauvan jälkeen miehen haluttomuus

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja nellio5
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

nellio5

Uusi jäsen
14.06.2006
1
0
1
Meillä on esikoinen 8v ja nyt tyttö 8kk.
Ennen vauvaa mieheni on aina ollut todella halukas seksiin.
Nyt ei osoita oikeastaan mitään kiinnostusta seksiin. On kyllä hyvin tyytyväinen kun itse käyn hänen kimppuunsa lähinnä suuseksin merkeissä, itse haluaisin ihan älyttömästi seksiä.. Kerran on itse minun aloitteesta innostunut seksiin ja silloinkin laukesi heti.
Harmitteli sitä kovasti.
Katselee mielellään toisinaan seksijuttuja netistä ainakin epäilen niin...
Aina puhunut imetyksen puolesta ja kehunut kavereille ja tuttaville että meilllä imetetään ainakin 3v asti....
Nyt ei halua kokoaikana koskea rintoihini ja mielestäni kammoksuu tisseistäni tulevaa maitoa. Kammoksuu muutenkin vauvan maitopulauttelua esim. päälleen tms.
Olemme olleet yhdessä 17vuotta.
On kyllä vuosien varrella osoittanut uteliaisuutensa seksiin ja kokeillut asioita joita itse olen ihmetellyt kovasti. Aina humalassa.
On pohjimmiltaan arka mies mutta kavereiden keskuudessa kovat puheet... mutta nykyään ei mikään hellyyttä runsaasti antava mies muuten kuin itse pusuja pyytelemällä.
Tässä päälimmäiset mikä tulee mieleen. Olen sanonut hänelle että kaipaan seksiä ja jotenkin tuntuu kummalliselta että tämä seksi halukkuus on mennyt ihan toisinpäin...
Tuntuu että kuitenkin meidän välinen rakkaus ei ole kadonnut mihinkään mutta mistä tämä sitten johtuu.. Onko tämä ollut sitten niin raskas ja kova muutos meidän arjessa siis vauva?
 
No meilläkin oli miehen puolelta vaisua ehdottelua kun ensimmäinen yhteinen synty.Kolmisen kuukautta siinä meni kun tilanne normalisoitu,jälkivuodon aikana kyllä käytin suutani ja huomioittin miestäni.Mun haluni ei kadonnut mihinkään.Raskaus aikakin oli "kiihkeätä"joten jossain vaiheessa otin puheeksi,että miksi? niin siitä se tilanne alkoi normalisoituun.Puhu miehesi kanssa asiasta ja ilmoita että sinulla halut jyllää.
 

Similar threads

Yhteistyössä