vauvalle vettä

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja tuulija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

tuulija

Jäsen
14.02.2008
330
0
16
mitenkäs olette antaneet vauvallenne vettä? kohta ollaan siirtymässä ts. ruvetaan maistelemaan kiinteitä ja tähän mennessä en ole vauvalle antanut vettä ollenkaan.. pitääkö vesi edelleen keittää,kun tuttipullojen keitosta voi luopua kiinteisiin siirryttäessä,mutta entäs se juomavesi.ja kuinka paljon vauva tulee vettä tarvitsemaan...? oon ehkä vähän hoopo,mut kysyin nyt kuitenkin.. :laugh:
 
Me ollaan annettu vettä nokkamukista siitä lähtien kun kiinteisiin siirryttiin. Ja ollaan annettu sen verran kun haluaa juoda =) Kyllä sitä vettä suositellaan edelleen keittämään, mutta me ei olla kyllä viitsitty :whistle:
 
Mäkin annan pojalle vettä aina ruokailun yhteydessä ja sen päätteeksi(huuhtoo suuta, oje hammashoidosta). Ja usein unilta herättyä annan vesihörppyjä ja päivän mittaan muutenkin vaihtelevasti. Eikä tosiaan tarvii vettä keittää enää, jos on oma kaivo ja sen veden laatua ei oo tutkittu niin sitten keitto, mutta eikös ne omien kaivojenkin vedet nykysyin aika ajoin tosi tarkasti tarkasteta?
 

Yhteistyössä