V
vierailija
Vieras
"Kolme henkilöä suihkutti kaasua mielenosoituskulkueessa kulkeneen miehen päälle ja pahoinpiteli häntä Tuomiokirkonkatu 15:n kohdalla. Uhri sai vammoja kasvoihin."
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
"Kolme henkilöä suihkutti kaasua mielenosoituskulkueessa kulkeneen miehen päälle ja pahoinpiteli häntä Tuomiokirkonkatu 15:n kohdalla. Uhri sai vammoja kasvoihin."
"Kolme eläintä suihkutti kaasua mielenosoituskulkueessa kulkeneen Rummomummon päälle ja pahoinpiteli häntä Tuomiokirkonkatu 15:n kohdalla. Uhri sai vammoja kasvoihin."
"Kolme henkilöä suihkutti kaasua mielenosoituskulkueessa kulkeneen miehen päälle ja pahoinpiteli häntä Tuomiokirkonkatu 15:n kohdalla. Uhri sai vammoja kasvoihin."
Selvää provosointia. Ei pitäisi yllättyä sen jälkeisestä kohtelusta kuten ei myöskään sen naisen pitäisi, vaikka hän koki kyllä aivan liian kovaa kohtelua häiriköinnistään. Pois työntäminen olisi kyllä riittänyt"Toisessa tapauksessa mielenosoitukseen liittyvien henkilöiden epäillään pahoinpidelleen vastamielenosoittajaa Keskustorilla kello 12.45. Poliisin mukaan uhri oli soittanut torvea mielenosoittajia kohti ennen pahoinpitelyä."
Väkivaltainen vasemmistolainen yritti melulla vahingoittaa rauhallisen kulkueen jäsenten kuuloa."Toisessa tapauksessa mielenosoitukseen liittyvien henkilöiden epäillään pahoinpidelleen vastamielenosoittajaa Keskustorilla kello 12.45. Poliisin mukaan uhri oli soittanut torvea mielenosoittajia kohti ennen pahoinpitelyä."
Tiistain A-studio selvitti asiaa. Raukkamaista potkia ja hakata ohikulkijaa naamarit kasvoilla. Rummo-jankkaaja fanittaa natseja."Toisessa tapauksessa mielenosoitukseen liittyvien henkilöiden epäillään pahoinpidelleen vastamielenosoittajaa Keskustorilla kello 12.45. Poliisin mukaan uhri oli soittanut torvea mielenosoittajia kohti ennen pahoinpitelyä."
Minkälainen torvensoitto oikeuttaa pahoinpitelyyn? Ilmeisesti vielä usemman voimalla käydään yhden kimppuun. Riittääkö vappupillin vinkahdus?Selvää provosointia. Ei pitäisi yllättyä sen jälkeisestä kohtelusta kuten ei myöskään sen naisen pitäisi, vaikka hän koki kyllä aivan liian kovaa kohtelua häiriköinnistään. Pois työntäminen olisi kyllä riittänyt
Potku päähän on kyllä todella raukkamaista ja raakalaismaista
-oikeistolainen-
Ei tietenkään mikään mutta vanha sääntö pätee että tyhmästä päästä kärsii koko ruumis. Tuo porukka on tunnettua väkivaltaisuudestaan ja mennä nyt heitä härnäämään niin eihän siitä muuta seuraa. Ja luulen että vähättelet kyllä vappupillillä, oletettavasti se on sellainen kovaääninen torvimallinen joka kyllä sattuu kovasti korviin kun läheltä TÖÖÖTT-TÄÄÄMinkälainen torvensoitto oikeuttaa pahoinpitelyyn? Ilmeisesti vielä usemman voimalla käydään yhden kimppuun. Riittääkö vappupillin vinkahdus?
Selvää provosointia. Ei pitäisi yllättyä sen jälkeisestä kohtelusta kuten ei myöskään sen naisen pitäisi, vaikka hän koki kyllä aivan liian kovaa kohtelua häiriköinnistään. Pois työntäminen olisi kyllä riittänyt
Potku päähän on kyllä todella raukkamaista ja raakalaismaista
-oikeistolainen-
Semmoinen mikä voi aiheuttaa kuulovaurion.Minkälainen torvensoitto oikeuttaa pahoinpitelyyn? Ilmeisesti vielä usemman voimalla käydään yhden kimppuun. Riittääkö vappupillin vinkahdus?
Vassareiden aivot ovat jo ennestään vammaiset.Kyllä. Hän olisi voinu saada vakavan aivovamman tai jopa kuolla.
Ei kunnollisilla miehillä ole tarvetta turvautuaa moiseen.
Miksi haukut harmaata kirjoittajaa vääristä analyyseista ja itse sorrut samaan?Vassareiden aivot ovat jo ennestään vammaiset.
Natsit ovat hirviöitä. Hirveä häpeä Tampereella työväen kehdossa.No mutta onhan se ihan luonnollista, että jollei toinen jaa mielipidettäsi, niin hyökkäät. Ja jos munat ovat ihan poikkeuksellisen pienet, niin hyökkäät porukalla yksinäisen tytön kimppuun.
Miksi haukut harmaata kirjoittajaa vääristä analyyseista ja itse sorrut samaan?
No mutta onhan se ihan luonnollista, että jollei toinen jaa mielipidettäsi, niin hyökkäät. Ja jos munat ovat ihan poikkeuksellisen pienet, niin hyökkäät porukalla yksinäisen tytön kimppuun.
Oliko tässä tapauksessa kyse sellaisesta?Semmoinen mikä voi aiheuttaa kuulovaurion.
Ei oikeuta silti kimppuun käymiseen.Ei tietenkään mikään mutta vanha sääntö pätee että tyhmästä päästä kärsii koko ruumis. Tuo porukka on tunnettua väkivaltaisuudestaan ja mennä nyt heitä härnäämään niin eihän siitä muuta seuraa. Ja luulen että vähättelet kyllä vappupillillä, oletettavasti se on sellainen kovaääninen torvimallinen joka kyllä sattuu kovasti korviin kun läheltä TÖÖÖTT-TÄÄÄ
Ei punikeillaka ole mitään oikeutta mennä häiriköimään rauhallisesti marssivaa kulkuetta jolla on poliisin myöntämä lupa
Luulen, että tuollaisilla ei ole ollut kovin onnellinen ja tasapainoinen lapsuus ja nuoruus. Sitten tuollaiset porukat antavat tunteen, että kuuluu johonkin, että joku välittää. Mutta se on harhaa, valitettavasti.