[QUOTE="Jep";25734825]Tuolla ajokokemuksella pitäisi kyllä itsekin osata määrittää ennen ajoon lähtöä onko ajokunnossa vai ei. Kun itse otin ensimmäiset kerrat Sirdaludia nukuin yhdellä tabletilla yön varsin sikeästi... Eikö lääkäri neuvonut että kaikkein paras vaikutus rentouttavilla on lihasjumeihin illalla otettuna, ennen nukkumaan menoa?[/QUOTE]
No mutta mitäs kun niitä sirdaludeja suositellaan otamaan vaikka kolmesti päivässä? Itellä oli parin viikon kuuri 3tabl päiväannoksella, ja ajoin kyllä autoa ja kävin töissä ihan normaalisti. Mut ei kyllä saanu pönttöä sekasin parin ekan päivän jälkeen noi lääkkeet.
Kyllä sen itse tuntee, kun pystyy ajamaan. Ja punainen kolmiohan tarkottaa sitä, että lääke saattaa väsyttää ja vaikuttaa reagointikykyyn mm. ajaessa, mutta ei se ajamista kiellä.