Unipuu -kerrossängyn kokoaminen

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Help!
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
H

Help!

Vieras
Ostin käytetyn Unipuu -kerrossängyn, josta on hukassa ne ruuvit ja puutapit, joilla yläosa ja alaosa liitetään yhteen. Minkälaiset niiden pitäisi olla ja mistä niitä saa? Olis mahtavaa jos joku osais auttaa.
 
Puutapit on ihan peruspuutappeja, mitä saa jopa markettien hyllystä parhaimmillaan. En muista tarkkalleen millaiset ne metallitapit ovat, ne lukitaan sivusta metalliosilla.

Kysy valmistajalta sieva.fi
Jos Hollolan lähistöllä asustelet, niin siellä on tehtaanmyymälä.
 
Olisko kenelläkään laittaa vaikka kuvaa unipuun korkean parven tikkaiden kiinnikkeistä? Tuo alla mainittu sieva.fi on mennyt konkurssiin viime syksynä eikö uusi myyjä kuulemma saa ohjeita enään tehtaalta, eikä kuulemma itsellään ole...outoa. Mutta meillä muut tapit ja mutterit , mutta tuon turvalaidan ja portaiden kiinnitystarvikkeet hukassa. Ehkö löytyy mutta kun ei muista minkälaisia etsiä. Meillä sänky jo muutaman vuoden ihan ala-asennossa ja nyt pienimmäinen haluaa korkean parven.
 

Yhteistyössä