Ullatusko? Sarjasikailijan firma uhkaa mennä nurin, oli laivakalusteiden mereen paiskomista, kiukaalle pissimistä, naisen kopelointia, ravintolapetos

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

vierailija

Vieras
Että ihminen tuossa asemassa voikaan olla noin t*hmä!

”LAIVATÖRTTÖILYSTÄÄN tutuksi tulleen pirkanmaalaismiehen rakennusliikettä haetaan konkurssiin. Konkurssihakemus tuli vireille Pirkanmaan käräjäoikeudessa perjantaina.

Konkurssiin yritystä hakee verottaja.

Yritykselle on kirjattu pienehköjä maksamattomia velkoja jo 2023 kesästä alkaen, ja sillä on velkomistuomioita kolme kappaletta kertaluotto- ja pikavipeistä sekä maksamattomista polttoaineista. Liikevaihto romahti olemattomaksi vuonna 2023.

26-vuotias tamperelaisen rakennusfirman toimitusjohtaja nousi otsikoihin joulukuussa 2022, kun hän paiskoi seurueensa kanssa hyttikalusteita mereen Baltic Princess -laivalla.”

IS
 
Elämänhallinta lähtenyt, joka sitten näkyy älyttöminä alkoholinhuuruisina tempauksina ja työhommien kusemisena. Saman asian ilmentymiä.
Melko perussettiä tämän palstan miesoletettujen elämässä.
Seiska on tehnyt jutun Kimmo Sasin lentokoneyttäytymisestä paluuöennolla etelästä. Vessajonon lähihoitaja oli lähettänyt juttuvinkin lehdelle Kimmon huulten rohtuneisuudesta.
Suomen kansa janoaa tietoa olipa aiheena miten mitätön asia tahansa.
Ap:n linkkiä en viitsi klikata auki. Suomi on täynnä sekopäisiä miehiä.
Syyt ovat syvällä. Ehkä he ottivat mallia jo edesmenneestä mäkikotkasta.
 

Yhteistyössä