E
eka kirjoittaja
Vieras
[QUOTE="vieras";21909488]Mikä lehti? Meille kävi noin leikkipuistossa :/[/QUOTE]
Helsingin Uutiset.
Helsingin Uutiset.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Helsingin Uutiset.
olisitko samaa mieltä jos kyseessä olisi oma lapsesi? Miksi joku tuntematon ukko ottaisi vaivihkaa kuvan 7-vuotiaasta?? Pedofiili ilmiselvästi. Ties minkälaisia salaa otettuja valokuvia "arkistossaan".
Miten niin? Sieltähän neuvottiin ottamaan yhteyttä poliisiin ja tekemään rikosilmoitus.Alkuperäinen kirjoittaja Kotilohikäärme;21909594:Aika huolestuttavat nuo hätäkeskuksen ohjeet oli kyllä.
Alkuperäinen kirjoittaja TriplaIsä;21909614:Miten niin? Sieltähän neuvottiin ottamaan yhteyttä poliisiin ja tekemään rikosilmoitus.
Hätäkeskus ei lähettänyt karhuryhmää varmaankaan siksi että älykäs päivystäjä hoksasi puhuvansa tasapainottoman henkilön kanssa ja siksi nakitti paskaduunin poliisille joka totesikin ettei mitään rikosta ole tapahtunut.
Alkuperäinen kirjoittaja TriplaIsä;21909513:On tädillä kyllä henkinen balanssi hippasen heikossa hapessa kun alkaa bussissa mesoamaan ja viatonta kanssamatkustajaa kiusaamaan. :O
Alkuperäinen kirjoittaja Kotilohikäärme;21909646:ihan turhaa ohjata tekemään ilmotusta kun rikosta ei ole tapahtunut
Sen arvioiminen on poliisin tehtävä, ei hätäkeskuspäivystäjän.Alkuperäinen kirjoittaja Kotilohikäärme;21909646:ihan turhaa ohjata tekemään ilmotusta kun rikosta ei ole tapahtunut
Alkuperäinen kirjoittaja TriplaIsä;21909659:Sen arvioiminen on poliisin tehtävä, ei hätäkeskuspäivystäjän.
Sielläkinsanotaan että saa kuvatahttp://raiteet.info/jutut/kuvauskiellot.html
Tuolla ainakin jotain...
Tilanteessahan on voinut tapahtua jotain muutakin joka täyttää rikoksen tunnusmerkit. Sitähän päivystäjä ei välttämättä tiedä joten järkevää on ohjata tapaus poliisille.Alkuperäinen kirjoittaja Kotilohikäärme;21909680:ei paljoa jää arviointivaraa tuossa keississä...
Alkuperäinen kirjoittaja TriplaIsä;21909674:No ei kai kuvamisen kieltäminen ole mikään rikos mutta jos vedät kuvaajaa pataan niin se on.
Alkuperäinen kirjoittaja TriplaIsä;21909702:Tilanteessahan on voinut tapahtua jotain muutakin joka täyttää rikoksen tunnusmerkit. Sitähän päivystäjä ei välttämättä tiedä joten järkevää on ohjata tapaus poliisille.
Jos päivystäjä olisi vähätellyt koko juttua niin seuraavana päivänä olisi yleisönosastolla ollut kirjoitus tyyliin "hätäkeskus jätti pikkulapsen pedofiilin armoille".
Alkuperäinen kirjoittaja Kotilohikäärme;21909727:kieltäminen on itse asiassa sananvapauden rajoittamista