Tukholma!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja kalamama
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

kalamama

Aktiivinen jäsen
17.02.2006
1 874
1
36
Osaisiko joku vinkata hyvää ravintolaa Tukholmasta? Meitä on 3 aikuista ja yksi vauva lähdössä risteilylle, ja pitäisi löytää mukava paikka jossa olisi hyvä ruoka (jotain vähän erilaisempaa, esim. japanilainen) ja minne mahtuisi vaunut sisälle.

Ja tietäiskö joku jonkun ihanan lastentarvikeliikkeen, jossa myytäisiin esim. Villervallerin tms. vaatteita ja muuta hauskaa?

Kuninkaanlinnassa ajateltiin käydä, voiko sinne ottaa vaunut mukaan kierrokselle, tai voiko ne jättää johonkin "narikkaan"?

Siitä on 15 vuotta kun oon viimeksi käynyt Tukholmassa, että tää on vähän kuin olisi ekaa kertaa menossa :D

Kaikki vinkit otetaan kiitollisina vastaan!!
 
Tukholmassa on nyt käyty :) Hyvin meni puolivuotiaan kanssa. Vaunut sai jättää kuninkaanlinnassa ala-aulaan, vahtivat siinä niitä. Oli hyvä sää elokuun lopussa, joten syötiin kivassa ulkoilmaravintolassa. Shoppailla ei ehdittykään, eli onneks en tiennyt kivoista kaupoista :D
 

Yhteistyössä