O
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Ihan sita, etta tuon ikaiset liikkuvat omin nokkineen laajemmalla alueella, kuin esim. sylilapsi.
Pistäppä vielä tähän kaikille tuossa perhessä olevien nimet, osoite ja puhelin numerot niin saadaan kaikki soitelle ja v*ttuilla, miksi eivät rokottaneet lapsiaan?:xmas:
sisäpiirin tietoa my ass, juoruämmä mikään muu et ole!!
Miksi haluaisit soitella ja aukoa paatasi? Outo ajatusmaailma sinulla...
Ironia tais mennä joltain ohi?:xmas:
Ärsyttää tollaset juoruujat, eikö ole muuta tekemistä?:stick:
Mulla olis pieni tarina tuohon rokotuskielteisyyteen. Vuonna 1947 8-vuotias poika eli vanhempiensa ja vastasyntyneen siskonsa kanssa puutalojen muodostamassa pihapiirissä. Naapurista muutaman vuoden vanhempi tyttö sairastui polioon ja kuoli. 8-vuotias poikakin valitettavasti sairastui. Hänet eristettiin perheestään moneksi viikoksi, koska perheessä oli vastasyntynyt sisko, joka ei ainakaan vielä ollut sanut tartuntaa. Poika menetti yhden raajan toimintakyvyn kokonaan. Kuvitelkaapa sen pojan pelkoa ja hätää. Yksin eristyksissä sairaalassa, raaja täysin halvaantuneena. Poika sai nähdä perhettään lasin läpi. Ei päässyt äidin syliin, kun sitä olisi eniten tarvinnut.
Halvaus jäi pysyväksi. Rokote keksittiin muutamaa vuotta myöhemmin.
Isäni ei voi ymmärtää vanhempia, jotka eivät rokotuta lapsiaan, kun se kerran on mahdollista. Jos poliorokote olisi keksitty muutamaa vuotta aiemmin, isäni olisi säästynyt elinikäiseltä haitalta. Voitte uskoa, että meidän suvussa joka ainoa lapsi on rokotettu kaikilla mahdollisilla rokotteilla.
Ironia tais mennä joltain ohi?:xmas:
Ärsyttää tollaset juoruujat, eikö ole muuta tekemistä?:stick: