Totuuden kertominen ihmisille

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

vierailija

Vieras
Onko mielestäsi jotenkin väärin kertoa totuus suoraan kasvotusten ihmisille itselleen? Mielestäni ei. Jotkut pitävät minua töksäyttelijänä, koska saatan sanoa: "sä oot köyhä ja ruma" tai "sä muuten haiset", mutta tarkoitus on hyvä: haluan olla rehellinen. Eihän valheessa ole mitään hyvää eikä kaunista. Ihmiset eivät voi korjata tapojaan tai asenteitaan jos heille ei ensin tuoda tietoon, mikä vika heissä on.
 
Vauvalla suoraan töksäyttely on enemmän sääntö kuin poikkeus.
Vietä vähemmän aikaa
hömppäpalstoilla, niin I R L
elosi säilyy edes muodollisesti
pätevänä.
 
Off topic.
Totesin eräässä
Vauvan aloituksen
kommenttiosiossa,
että artistilla z ei
minun mielestäni
ole samanlaista
suurten lavojen
karismaa
kuin artistilla y,
vaikka tämä
viehättävä
onkin, sekä tekninen
lauluosaaminen
hyvällä tolalla.

Rumaksi tai haisevaksi
en nimittäisi, enkä
ylipäätään kritisoisi
ulkonäöllisiä seikkoja.

Tyhmyys ja typeryys
ovatkin sitten
hieman toinen asia.

Miesten tekemiin
kiusantekopråvoihin,
joissa naisesta
käytetään karkeaa
p--lu vokabulääriä,
on mielestäni
täysin ok vastata
hieman tylymmin.
 
No jos totta puhutaan niin aapee on tyhmä.

Provonakin aloitus on surkea.
👍 Eipä noissa palstan vakiokirjoittajien jutuissakaan hurraamista ole.
Greta, Sanna ja moni muu nainen sai taas sitä mitä ennenkin katkerilta
palstan miesoletetuilta.
Oli erikoinen aamu. Heräsin hurinaan. Sisäpihan talon edessä oli paloauto ja asukkaat ulkona. Ilmassa on lievä savun haju. Tilanne on jo ohi.
 
Eikö muita ärsytä lisäaine, turhat tutkimukset, silmätipat, sokeri pois, lääkkeet pois, tutkimukset eivät ole hoitoa jne tyyppi? Mikä poppatohtoriuden täydellistymä kirjoittaja kuvittelee olevansa.
 
Eikö muita ärsytä lisäaine, turhat tutkimukset, silmätipat, sokeri pois, lääkkeet pois, tutkimukset eivät ole hoitoa jne tyyppi? Mikä poppatohtoriuden täydellistymä kirjoittaja kuvittelee olevansa.
oma on Robin Cookin kirja ja siitä on tehty elokuva. Suosittelen alkuperäiskielistä kirjaa.
Muistatko tuota?

 



kyllä. John Nash- oikeesti - jätti ne nappulat ottamatta!
Mun on aina pitänyt kattoo toi leffa. Pari kertaa tullut telkast mut aina unohtanut.

Miksi ihmiselle pitäisi sanoa et on vaik ruma ja lytätä toista pärställeen nyt harvemmin voi mitään. Ja miks ihmiset kuvittelee et ilkeys on totuutta aika sairasta totuutta lytätä toinen ja mistä edes tiedät että se on totuus ehkä sydän tietää jotain mitä ei pää. Miltä susta on tuntunut kun oot sanonut toista rumaksi. Mitä oloa se sinulle tuottaa? Mut sit toki jos vaik sun kaveri lähös kaasuissa ajeleen autolla ni on hyväkin sanoo ettethän sä voi lähtee tonne liikenteeseen torveilemaan ku oot kännissä
 

Siinä teille ehtaa palstaskitsofreniaa
tältä päivältä.

John Nashit
jää näille kakkoseksi.
 

Similar threads

Yhteistyössä