N
Nenna
Vieras
Ihan siisti tuo arpi jo on, vaikka synnytyksestä on alle kuukausi aikaa, mutta vatsalihaksia ei vissiin ihan vielä saa treenata - vai?
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja Onnenkantamoinen:Ei nyt ihan vielä ! Ite odottaisin kolme kuukautta ainakin.
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Kai siinä on sama aika kun normi synntyksessä eli kun vatsalihakset on palautuneet yhteen eikä siinä keskellä enää tunnu rakoa. Kannattaa odottaa jälkitarkastukseen ja kysyä sieltä vielä.
Alkuperäinen kirjoittaja Nenna:Alkuperäinen kirjoittaja Onnenkantamoinen:Ei nyt ihan vielä ! Ite odottaisin kolme kuukautta ainakin.
ok, kiitti! ei sitten auta muu kuin malttaa...![]()
Odota vähintään jälkitarkastukseen, muuten se maha ei palaudu litteäksi. Vaan lihakset jää venyneeseen asentoon. Mahastasi on leikattu 7kerrosta kudoksia ja lihaksia.Alkuperäinen kirjoittaja Nenna:Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Kai siinä on sama aika kun normi synntyksessä eli kun vatsalihakset on palautuneet yhteen eikä siinä keskellä enää tunnu rakoa. Kannattaa odottaa jälkitarkastukseen ja kysyä sieltä vielä.
Mitä ihmeen rakoa?? En mä tunnustelemalla mitään sellaista tunne, ja ulkoisesti masu näyttää jo aikalailla samaltt kuin ennen raskauttakin, paitsi hieman tuolta alhaalta pömpöttää, ja sitä haluaisinkin pian päästä treenaamaan.![]()