televisin kun laittaa päälle lukee lapsilukko ..siis miten saa pois

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja philips
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
P

philips

Vieras
meillä on yläkerrassa philipsin televisio mihin kapula on hajonnut aika päiviä sitten (telkku on joku 3-5 vuotta vanha)
se on laitettu päälle ja telkun päältä on voinu laittaa äänet/vaihtaa kanavat

mutta nyt siinä lukee enkun kielellä että se on lapsilukossa.
miten se on niin menny ja miten sen saa pois vaikka mitä painaa niinaina sama teksti tulee..
 
Alkuperäinen kirjoittaja li:
onko menu näppiä? jos ylhäällä on sellainen "navi" näppäin niin sen keskellä. sieltä toiminnot ja lapsilukko, jos löytyy..

no tarvii koittaa totakin
luulis että jos joku ipanoista on saanut sen sieltä räplättyä päällekkin niin pakko se on jotenkin poiskin saada

ja ainut nappula on ylhäällä ympyrän muotoinen jossa siis voimakuudet sivulla ja ylös alas napit niin onko se käynnistys ja sammutus..
 
eli näytössä lukee vähän epäselvästi joku blooggues.. unohdin josanan matkalla se on epäselvä ja muuten musta näyttö eikä tapahdu mitään harmi.. pitääköhän toikin nyt heittää roskiin =( =( no ei kai.. vai onko näyttö menny rikki
 

Yhteistyössä