Te joilla ollut kystia kohdussa!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Champion
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

Champion

Aktiivinen jäsen
05.04.2005
4 115
0
36
Pirkanmaa
Yritän nyt hakea vastausta tätä kautta kun ei täällä saanut toisella tapaa. Eli olin kaavinnassa ja höyläsivat jotain pois kohdusta. Epäilen et kyse oli kystasta koska mulla on ollut mahakipuja pitkään (kohtua on ultrattu ilman tulosta) ja raskauden aikana ja sit raskaus meni kesken ja kivut jatkui. Nyt sit oli toi kaavinta ja mietin et onko mahdollista et kysta on jäänyt huomaamatta kun on ollut kohdun takaseinässä.

Jos se olisi kysta niin se selittäisi paljon mut miten ihmeessä sitä ei muka oltaisi huomattu ultrissa :o Ja joka tapauksessa jos se olis kysta niin se olisi raskauden yhteydessä alkanut kasvaa vauhdilla koska se oli kuitenkin 3cm*1,5cm kokoinen kun se poistettiin.

Ja jos se oli kysta niin onko mahdollisesti tiedossa sit lisätutkimuksia? Yirtän päästä hiukan selville mitä seuraavaksi tapahtuu jos kyse siis kystasta (tai jostain muusta kasvaimesta)..
 

Yhteistyössä