täytekakku espoosta

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "a.p"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
A

"a.p"

Vieras
hei, meidän pitäisi tilata täytekakku (ja kenties voileipäkakkakkukin) kastejuhlaa varten. asumme espoossa leppävaarassa. onko kokemuksia tai ehdotuksia mistä kannattais tilata?
 
Ehdottomasti Kaisan Cafesta Tapiolasta, siitä Sctockmannin vierestä (käynti siis sisäpuolelta). Sieltä saat ison kakun ja todella hyvää ja paljon halvemmalla kuin vastaavan muualta (sekä muualla paljon pienempi kooltaan). Varaa ajoissa, ovat suosittuja. Ei sit yleensä ole myöskään lauantaina ja sunnuntaina auki, joten nouto on viikonlopun juhliin perjantaina. Voileipäkakut saat myös sieltä, ne maksaa enempi kuin täytekakut, mutta ovat todella hyviä. Olen aina ostanut tuolta ja en voi muuta kuin suositella!
 
Itse olen tilannut aina voileipäkakut ja täytekakut Annin Juhlapalvelusta, mutta nykyään se yritys on muutanut Ruoholahteen Helsinkiin.
Itse asumme Lauttasaaressa joten matka on aivan sama.
www.anninjuhla.fi
 

Yhteistyössä