Täysimetys ja yhtäkkiä alkanut valkovuoto

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "kyselijä"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
K

"kyselijä"

Vieras
Jälkivuodon päätyttyä minulla ei ole ollut oikeastaan ollenkaan valkovuotoa, mutta nyt kun lapsi on 2 kk ja vähän päälle, yhtäkkiä valkovuotoa on alkanut tulemaan. Missä vaiheessa teillä muilla täysimettäneillä on alkanut valkovuoto ja onko se kertonut esimerkiksi kuukautisten alkamisesta tai raskaudesta?

Kiitos avusta!
 
Enpä olisi uskonut ensimmäisen vastauksen olevan noinkin laaduton, vaikka palstan vajoamisesta on saanutkin lukea useaan otteeseen. Ihan asiallisen kysymyksen mielestäni kuitenkin esitin!
 
se on mun lääkärin puheiden perusteella vaan merkki siitä että kohtu alkaa olla palautunut kokonaan synnytyksestä.
mulle ei laitettu kierukkaa jälkitarkastuksen yhteydessä koska kuulemma kohdunseinämät ohuetja sillon sano,et sitten kun alkaa valkkaria tulla nii se on se merkki,et seinämät paksuuntuneet.
ja se oli noin 3kk synnytyksestä
 
Viimeksi muokattu:

Similar threads

Uusimmat

Kuumimmat

Yhteistyössä