Tässä on Berlusconin 49 vuotta nuorempi tyttöystävä - katso kuvat!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "vieras"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
V

"vieras"

Vieras
Jep. Eihän tähän oikein osaa mitään sanoa. Berlusconi on vanha ja rasvainen, nuori nainen entinen missi!

Italian entisen pääministerin Silvio Berlusconin saama seitsemän vuoden tuomio virka-aseman väärinkäytöksestä ja seksin ostamisesta alaikäiseltä ei ole saanut hänen nykyistä tyttöystäväänsä piiloutumaan maan alle. Francesca Pascale näyttäytyi tiistaina Piazza Farnese -aukiolla Roomassa, missä nainen sai välittömästi ympärilleen toimittajien ja kuvaajien parven.

Aukiolla oli käynnissä protesti Italian oikeusjärjestelmää vastaan, johon Pascale myös osallistui. Mielenosoitus kulki nimellä "Siamo tutti puttane", joka tarkoittaa suomennettuna "olemme kaikkia huoria".

Pariskunta, 76-vuotias Berlusconi ja 27-vuotias Pascale ovat pitäneet yhtä viime vuodesta saakka. Parin on huhuttu menneen taannoin kihloihin.

-Hän rakastaa minua hyvin paljon ja minä häntä. Hän on kaunis niin ulkoa kuin sisältä, Silvio on todennut.

Berlusconin käsipuolessa on aiemmin nähty niin malleja kuin näyttelijöitä. Hänellä on yhteensä viisi lasta, joista kolme on hänen toisesta avioliitostaan Veronica Larion kanssa. Liitto päättyi eroon vuonna 2010.

Napolista kotoisin oleva Pascale on entinen missi ja hän työskennellyt aiemmin televisiossa, kunnes hän päätyi ensin Berlusconin neuvonantajaksi ja sitten naisystäväksi.

Hän on Silvio Berlusconin nykyinen kumppani - katso kuvat! | Ulkomaan uutiset | Iltalehti.fi
 
Joo, mutta mitä toi nuori nainen siitä saa? Jos Silvio kuukahtaa heti häiden jälkeen, niin ehkä hän saa jättiomaisuuden. Mutta että mennä sänkyyn Silvion kanssa. YÖKS!
 

Yhteistyössä